YOLCULUK 5 GÜN SÜRECEK

 Tarih: 18-04-2018 07:51:07

AMASYA'DAN HAVALANAN PARAMOTOR PİLOTLARI DÜN BALIKESİR'DEYDİ

 

Amasya’da 5 paramotor pilotu Türkiye’nin güzelliklerini havada kaydetmek için Merzifon ilçesinden yola çıktı. Çeşitli yerlerde molalalr vererek yollarına devam eden pilotlar dün Balıkesir'deydi.

Tavşan Dağı zirvesinden yükselen , 5 gün boyunca çeşitli illerin doğal güzelliklerini havada görüntüleyecekler.

Paramotor pilotları İzmir’e ulaştığında ise Kızılay Kan Merkezi’nde kan bağışında bulunacaklar.

Etkinliğe katılan pilotlardan Metin Pehlivan, Tavşan Dağı’ndan havalanmadan önce verdiği röportajda “Türkiye’nin güzelliklerini havadan görüntülemek ve paramotor sporunu tanıtmak istiyoruz.” dedi.

Gökyüzünde kaydettikleri fotoğraf ve videoları sosyal medya sitelerinde ve yerel yönetim mecralarıyla paylaşacaklarını anlattı ve şöyle konuştu;

“Yaklaşık bin kilometre uzun mesafeli bir uçuş planlıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 5 gün sürecek. Hava şartlarına göre değişebilir, uzayabilir. Paramotor hafif bir hava aracı olduğu için hafif hava şartlarında uçabiliyoruz. Paramotor çok güzel bir spor, biz zevkle kuşlar gibi özgürce uçuyoruz. Yaptığımız sporu çok seviyoruz. Öncelikle sporumuzu tanıtmayı çok istiyoruz. Herkesin bu sporu tanımasını, sportif havacılıkla tanışmasını istiyoruz”

Bazı noktalarda ara ara mola vererek İzmir’e kadar uçacaklarını söyleyen Pilot Metin Pehlivan, yolda aralarına katılacak olan Paramotor pilotları olduğunu İzmir’e vardıklarında sayının artacağını belirtti.

  Kaynak: merzifon.org
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI