YENİ HAVRAN DEVLET HASTANESİ İLK HASTALARINI KABUL ETTİ

 Tarih: 08-03-2017 11:49:37

HAVRAN'DA YENİ DEVLET HASTANESİ GÖREVE BAŞLADI

 

Uzun süredir çalışmaları devam etmekte olan Yeni Havran Devlet Hastahanesi 7 Mart 2017 tarihinde yeni yapılan binasında ilk hastalarını kabul ederek hizmete başladı.

 

Yapılan açıklamada;

 

 "7 milyon 459 bin TL'ye yapılan Yeni hizmet binası kapalı alanda 5.559 metrekarelik geniş bir arazide hizmet veriyor; 1. seviye acil servis birimi olan Yeni Havran Devlet Hastahanesinde, 7 poliklinik, 3 diş polikliniği, 2 yataklı 15 odada toplam 30 yataklı servis, 3 doğum odası, 2 ameliyathane, 4 yataklı 1. seviye yoğun bakım ünitesi, 5 yataklı diyaliz servisini bünyesinde barındırıyor." Denildi.

 

CUMHURIYET DÖNEMINDE BÖYLE BIR DÖNEM YOK

 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu daha önce temel atma töreninde bulunarak,  “36 bin yatak kapasiteli 226 tane hastanenin inşaatının devam ettiği Cumhuriyet döneminde böyle bir dönem yok.Çevrede yakın bir hastane olmasına rağmen Havran’ın buradaki dinamiklerine uygun, ilçemize 25 yataklı son derece modern bir hastanenin temelini attık. İnşallah açtığımızda da ileri teknoloji ile donatacağımız bir hastaneyi olacak. Hayırlı uğurlu olsun diyoruz" demişti.

 

Alanında uzman tıp personellerine emanet edilen Yeni Havran Devlet Hastanesinde 6 uzman hekim, 6 pratisyen hekim, 3 diş hekimi ile birlikte 1 eczacı görev yapmaya başladı.Toplamda 64 sağlık personeli, 11 idari personel olmak üzere toplamda 91 çalışanı ile Havran devlet hastanesi hasta kabul için bekliyor.

  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI