YAŞLILAR AİRBUS’TA GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

 Tarih: 08-03-2018 12:49:44

 

Edremit Kızılay Huzurevi’nin 40 sakini, ilçedeki Edremit Anneleri isimli topluluk tarafından, restorana dönüştürülen Airbus A340 tipi yolcu uçağında misafir edildi.

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle faklı bir etkinlik gerçekleştirmek isteyen Edremit Anneleri Topluluğu, ilçe merkezinde faaliyet gösteren Kızılay Huzurevi’ndeki misafirlere unutamayacakları bir gün yaşattı. 40 huzurevi sakini yaşlı vatandaş, Koca Seyit Havalimanı karşısında restoran olarak hizmet gösteren Airbus A340 tipi yolcu uçağında konuk edildi. Canlı müzik eşliğinde yemeklerini yiyen yaşlılar, çok sayıda yeni insanla tanışıp sohbet etme fırsatı buldu. Çalınan şarkılara eşlik eden yaşlılar, daha sonra annelerle dans etti. Hareketli müziklere de kayıtsız kalmayan yaşlılar, saatlerce oyunlar oynadı. Güzel bir gün yaşadıklarını ifade eden huzurevi sakinleri, organizasyonu yapanlara ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Türk Kızılay Derneği Edremit Şubesi yetkililerinden Kurban Öz ise, ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılı günlerden huzurevi sakinlerini uzaklaştıranlara teşekkür ederek, “Ülke gündemimiz yoğun ve üzücü haberler de alıyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Ülkemizin gündeminden uzaklaştırmak adına yaşlılarımızı bu etkinliğe getirmek istedik. Çok da faydalı oldu. Biraz gündemden uzak kaldılar ve gönüllerince eğlenme fırsatı buldular. Bizi davet eden, etkinlikte emeği geçen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Türkiye’de Kızılay’a ait olan 3 huzurevinden bir tanesi Edremit’tedir. Burada yaklaşık 40 yaşlımız kalıyor. Butik bir huzurevimiz var diyebiliriz. Kendileri gayet mutlular. İnşallah ileride daha da büyük bir huzurevi yapacağız. Havanın da bugün iyi olmasıyla birlikte çok güzel bir gün yaşandı” dedi. Yaklaşık 3 saat süren etkinlik, ikramların ardından sona erdi.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI