VE TARİHİ GÜREŞLER BAŞLADI

 Tarih: 12-08-2017 11:07:00  -   Güncelleme: 12-08-2017 11:11:19

37. GELENEKSEL KURTDERELİ GÜREŞLERİ BAŞLADI

 

Bu yil 37.si düzenlenen “Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağli Güreşleri” kortej yürüyüşüyle start verdi.

 

Balikesir Valisi Ersin Yazici,Büyükhehir Belediye Başkani Ahmet Edip Uğur,Il protokolü,Balikesir milletvekilleri,oda başkanlari ,başpehlivanlar ,yurt Içi ve yurt dişindan gelen misafirlerin katildiği yürüyüşle birlikte şehir merkezindeki vatandaşlar bugün başlayan güreşlere davet edildi.

 

656'ncı Kırkpınar Başpehlivanıİsmail Balaban ve 2015-2016 Kurtdere Başpehlivanı Orhan Okulu, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Kurtdereli Güreşleri öncesinde kahvehaneleri gezerek vatandaşlarla buluştu.

 

Pehlivanlar, 1.sakarya mahallesi cuma pazarı ve bağlar sokağı'nda halkı selamlayarak paşa camii yanındaki çınaraltı kıraathanesi'nde vatandaşlar ile bir araya geldi.

Balıkesir Milletvekili Kasım Bostan, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Yılmaz, Ak Parti Karesi Ilçe Başkanı Kemal Aydemir, oda başkanları ve muhtarların da eşlik ettiği program şehitlik parkı'nda şehitler için dua ile başladı.

 

 

Sonrasında Karesi Belediyesi önünden başlayan kortej yürüyüşü ,Kurtdereli Mehmet Pehlivan heykeline çelenk konulmasi ,saygi duruşu ve  istiklal marşinin okunmasiyla sona erdi.

 

Daha sonra sporcular ve davetliler "Balikesir Avlu"da düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi. Yemek sonunda bir konuşma yapan Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkani Ahmet Edip Uğur, yeni genç güreşçiler yetiştirmek için çaliştiklarini söyledi ve Karesi Belediye Başkani Yücel Yilmaz'a emeklerinden dolayi teşekkür etti.

  Hava Durumu HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI