UNLU MAMÜLLER 3'TE 1 ORANDA DAHA UCUZ

 Tarih: 09-02-2018 08:24:00  -   Güncelleme: 09-02-2018 08:28:20

Burhaniye ilçesinde unlu mamuller üretici bir firma, beklediği satış ve karı elde etmesinin ardından, bölge halkına teşekkür etmek adına, ekmek ve simit dahil olmak üzere ürünlerinin fiyatlarını 3’e 1 oranda düşürdü.

2003 yılından bu güne Burhaniye’de hizmet gösteren unlu mamuller fabrikası, kar gözetmeden fiyatlarını düşürünce büyük ilgi topladı. Yaklaşık 100 yıldır nesilden nesile bu mesleği yürüten işletmeci Abdurrahim Gülen, yıllardır bekledikleri satışı ve yükselişi kendilerine sağlayan bölge halkına teşekkür etmek için faydalı bir proje ortaya koydu. Bakkal ve marketlere tanesi 70-75 kuruştan ekmek temin eden işletme, bakkal ve marketlere ürün göndermeyi kesti. Aynı fiyat ile ekmeği ve bir çok unlu mamulü doğrudan halka satmaya başlayan Abdurrahim Gülen, vatandaşların hayır dualarını alırken, teşekkür projesinin de başarı sağladığını gördü.

Edremit Körfezi’nde mobil lokma ve lokma tatlısı filosunu ilk kuran firma olarak da bilinen unlu mamuller işletmesinin tüm şubelerinde, piyasa fiyatı 1 lira 25 kuruş olan ekmek ve simit 75 kuruşa, kilosu 15 ila 18 liradan satılan tulumba tatlısının kilosu 10 liraya satılıyor. Kuru pasta, börek, pide, lahmacun ve pizza gibi ürünlerin de piyasa fiyatlarının altında satılması, bölge halkı tarafından takdirle karşılanıyor. Ucuz ürünün güvensiz olduğu düşüncesi ise, firmanın uzun yıllar bölgede istikrarlı şekilde hizmet veriyor olmasından dolayı halk arasında oluşmuyor.

Müşterilerine teşekkür etmek amacıyla başlattığı ucuzluk projesini uzun süre devam ettireceğini söyleyen işletmeci Abdurrahim Gülen, TV100 Haber’e açıklamalarda bulundu. Gülen, “Biz unlu mamuller işine dedemizin babasından kalan bir imparatorluğu sürdürerek başladık. Sinop’ta yürüttüğümüz bu işlerimizi, 2003 yılında Burhaniye ilçemize taşıdık. İlk önce ekmek üretimiyle başladık. 2005 yılında hayır işlerinde dağıtım yapılmak üzere mobil lokma araçlarımızla hizmete başladık. Bunlarla birlikte restoran, pide, lahmacun, pizza ve kebap çeşitlerini de üretir olduk. Bu yükselişimizle gurur duyuyoruz. 2003 yılından bu güne halkımızın verdiği desteklerle ve güvenle bu noktaya geldik. Allah’a çok şükürler olsun. Bizler de halkımıza karşılık vermek amacıyla bir proje geliştirdik. Yaklaşık 1 buçuk ay önce ekmekle başladığımız fiyat indirimine simit, poğaça, börek çeşitleri ve tulumba tatlısıyla da devam etme kararı aldık. Çok olumlu tepkiler aldık. Müşterilerimiz hayır duaları ediyor. Müşterilerimizin bu güzel söylemleri bizleri daha da gaza getirdi ve bu fiyat indirimini uzun bir süre daha devam ettireceğiz. Çevre ilçelerimizde 1 lira 25 kuruş olan ekmeği, aynı gramaj ile 75 kuruştan satmaya devam edeceğiz. Daha başka ürünlerimizde de indirime gideceğiz. Bu fiyat düşürme politikasını kimseye inat olsun diye yapmadık. Nasıl bu sistem yürüyor diye sorulursa da; Daha önce bayi sistemiyle çalışmaktaydık ve ekmeğin tanesini 70 kuruştan verdiğimiz ekmeği bakkallar 1 liraya satıyordu. Ekmeği 70 kuruştan bakkala vermekten vazgeçtik ve kendi tezgahımızda 75 kuruştan satmaya başladık. Burhaniye ve körfez halkına, bizlere güvendikleri, bizleri bu noktalara taşıdıkları için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI