UĞUR'DAN BSO MART AYI MECLİSİ'NDE FLAŞ AÇIKLAMALAR

 Tarih: 27-03-2018 17:31:52

BSO BAŞKANI UĞUR SESSİZLİĞİNİ BOZDU

UĞUR'DAN BSO MART AYI MECLİSİ'NDE FLAŞ AÇIKLAMALAR

 

Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Oda'nın Mart ayı meclis toplantısında flaş açıklamalarda bulundu..

 

Açılış konuşmasını Meclis Başkanı Hakan Özdamar'ın yaptığı toplantı Uğur ve yönetiminin 5 yılda Balıkesir sanayisine kattığı hizmetleri anlatan videonun izlenmesi ile devam etti.

 

Ardından kürsüye gelen Uğur,oda seçimleri öncesi sessizliğini bozdu..Konuşmasında adaylığına dair de açıklamalar yapan BSO Başkanı , kent sanayisi ve ticaretini değerlendirdi.

 

2 Mayıs 2013'te göreve %80 gibi yüksek bir oy oranı ile geldiklerini anlatan BSO Başkanı sözlerine selamlama konuşması ile başladı:

 

BSO BAŞKANI UĞUR SESSİZLİĞİNİ BOZDU

 

‘Saygıdeğer Meclis Üyeleri, Değerli Basın Mensupları, Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve şahsım adına hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Sözlerimin başında, 15 Temmuz ve Afrin başta olmak üzere, bu vatan uğruna can veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Mart ayı olağan meclis toplantımız vesilesi ile bir araya gelmiş bulunmaktayız. 2 Mayıs 2013 yılında, oda tarihinin en yüksek katılımı ve ilk defa iki liste ile yapılan seçimlerinde - %80 gibi yüksek bir oy oranı ile Balıkesir Sanayicisi bizlere hizmet etme görevi vermiştir.’

 

'5 YILLIK DÖNEMDE BALIKESİR SANAYİSİ ÖNEMLİ YATIRIMLAR ALDI'

 

 

'5 yıllık dönemde, Balıkesir'in tarihinde, sanayi ve istihdam anlamında, önemli yatırımlara imza attık.' diyen Uğur,sözlerine şöyle devam etti:

 

'BALIKESİR,2017'DE TÜRKİYE'DE EN FAZLA YATIRIM ALAN KENT OLDU'

 

Balıkesir in tarihinde, sanayi ve istihdam anlamında, önemli yatırımlara çok şükür imza attık. Organize Sanayi Bölgemiz %100 doluluğa ulaştı. 2017 yılında Balıkesir, Türkiye de açık ara farkla en fazla sanayi yatırımı alan il oldu. Bu dönemde Balıkesir de ciddi bir uyum ve beraberlik vardı. Biz hiç kimseyi ötekileştirmedik.  Bu uyum sayesinde, bizler Türkiyenin en çok yatırımı alan ili olma başarısını gösterdik. Bu sebeple, o dönem birlikte başarılara imza attığımız, başta Valimiz Sn Ersin Yazıcıya, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn Ahmet Edip Uğur a, dava arkadaşım Balıkesir Ticaret Odamız Başkanı Sn Fahri Ermişlere çok teşekkür ediyorum. Değerli Dostlar, Balıkesir iş dünyası nisan ayında ki oda seçimleri vesileyle yoğun bir gündem geçirmektedir.

 

 

UĞUR'DAN BSO MART AYI MECLİSİ'NDE FLAŞ AÇIKLAMALAR

 

Uğur,Balıkesir sanayisinin 30 yıl boyunca üyelerinin dertleriyle dertlenmediğini vurgulayarak önceki yönetimlerde söz sahibi olanların yeniden adaylığına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu :

 

'30 YILDIR YÖNETİMDEYDİNİZ.NEYİ DEĞİŞTİRDİNİZ?'

 

‘Balıkesir Sanayi odası, 30 yıl boyunca üyelerini ziyaret etmeyen, üyelerinin dertleri ile dertlenmeyen bir sanayi odasından, ulaşılabilir ve çözüm odaklı bir oda haline gelmiştir. Balıkesir ‘i değil kendini düşünenler, vizyonları şehir kulubü ile saat kulesi arasına sıkışmış olanlar, ne yazık ki Balıkesir sanayisi için hamasi ve hayali sözler ile adaylık açıklamaları yapmaktadırlar. Sanayi gelişecek, Balıkesir değişecek demekle değişim olmaz, 30 yıldır yönetimdeydiniz, neyi değiştirdiniz ki şimdi tekrar yönetime talipsiniz. Bu konuları Balıkesir tüccarının ve sanayicisinin vicdanına ve takdirine sunmak istiyorum.’

 

İSMAİL UĞUR BSO'YA YENİDEN ADAY OLMAYACAK

 

Sanayi Odası Başkanı,açıklamasında bazı yerel siyaset aktörlerine de göndermelerde bulundu.Gümrük ve sanayi bölgelerinden bi haber ,sosyal medya ve bilboard siyasetçilerinin oda seçimlerine müdahil olma çabalarını sert bir dille eleştiren Uğur,13 Nisan'da yapılacak seçimlerde yeniden aday olmayacağını 'Sosyal ve Siyasi Hayatta bazen de virgül koymayı bilmek gerekir.' sözleriyle duyurdu.

 

'BAZEN DE VİRGÜL KOYMAYI BİLMEK GEREKİR...'

 

Değerli arkadaşlar, İş dünyasından uzak, sanayicinin derdi ile dertlenemeyen, gümrük ve organize sanayi bölgelerinden bi haber, sosyal medya ve bilbord siyasetçilerinin, oda seçimlerinde söz sahibi olmaya çalışmaları iş dünyasıda rahatsızlık meydana getirmiştir.

 

'KAPALI KAPILAR ARDINDA YAPILAN ODA PAZARLIKLARI...'

 

Onların genel merkezlerine şirin gözükme çabaları, kendi tabanlarına tebessüm ederek birlik mesajı verirken , kapalı kapılar ardında yaptıkları oda pazarlıkları sanayicimiz ve tüccarlarımızın takdirinedir.

 

Değerli dostlar, Ekim ayında balıkesir yerel yönetiminde yaşanan değişim ile birlikte, maalesef mülki ve yerel yönetimler ile sanayi yatırımları için gereken uyum ortamı kaybolmuştur. Sanayicinin temsilcisi olan oda başkanlığı şahsımdan dolayı yok sayılmış ve artık Balıkesir sanayicisinin sorununu çözme ve hizmet etme imkanımız kalmamıştır. Değerli Meclis üyeleri, Sosyal ve Siyasi Hayatta bazen de virgül koymayı bilmek gerekir. Sanayiciye hizmet Hakka hizmet prensibi ile 5 yıl boyunca Balıkesir iş dünyasına - sizlere hizmet etmenin huzurunu yaşıyorum. Bu şehrin gelişimine , istihdamına , aşına ekmeğine bir katkımız oldu ise bu manevi haz bizlere yeter. Bu memleket için taş üstüne taş koymayı ilke edinen herkesin duacısı olacağız.

 

'13 NİSAN'DA YAPILACAK SEÇİMLERDE ADAY DEĞİLİM'

 

Değerli sanayiciler, Derdimiz makam ve mevki değildir! Balıkesir sanayisinin önünü açmak adına 13 Nisan tarihinde yapılacak seçimlerde aday olmayacağımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Son ana kadar, üyelerimizden gelen yoğun adaylık ısrarına karşın, Haklarını helal etmelerini rica ediyorum. Hizmet süremizde, siz değerli yönetim kurulu üyelerime, meclis üyelerime , Sanayi odamız ve organize sanayi bölgemiz deki 9 değerli çalışma arkadaşlarıma ve siz basın mensuplarına teşekkür ediyorum. Ayrıca, 5 yıllık yoğun çalışma sürecinde, fedakar ve manevi destekleri için tüm aileme ve eşime teşekkür eder, Hepinize saygılar sunarım.’

  Kaynak: Haber Merkezi
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI