UĞUR: “BÜTÜN BALIKESİR’İN İMARINI AÇIK, NET VE ŞEFFAF YAPTIK”

 Tarih: 04-01-2017 14:38:00  -   Güncelleme: 04-01-2017 14:42:50

BALIKESİR’İN DEĞERİ 20-30 KAT ARTTI

 

Önceki gün Ak Parti İl Yönetimi’nin makamında ziyaret ettiği Balıkesir Büyükşehir Başkanı Ahmet Edip Uğur Balıkesir’in imar yönü ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

UĞUR: “BÜTÜN BALIKESİR’İN İMARINI AÇIK, NET VE ŞEFFAF YAPTIK”

 

Balıkesir’in 20 ilçe ve 1200 mahalleden oluştuğunu söyleyen Başkan Uğur, “İstanbul 6 bin kilometrekare, Balıkesir 18 bin kilometrekare. 22 tane adası var. Bir taraf Ege, bir taraf Marmara. İlçelerimizde büyük. Bandırma, Edremit, Ayvalık, Gönen büyük ilçeler. Yaz nüfusumuz normal nüfusumuzun kat kat fazlası oluyor. Normal nüfusumuz 1 milyon 200 bin ama yazın 4 milyon 500 bine yakın nüfusumuz oluyor. Cunda Adası iki bin nüfuslu, yazın 140 bine kadar çıkıyor. Hepsi bir hizmet bekliyor. Allah’a şükür bugüne kadar yaptığımız projeler, yatırımlar meyvasını vermeye başladı. En son geçtiğimiz hafta Balıkesir’in imar planlarını meclisimizden geçirdik. Türkiye’de ilk defa bir belediye başkanı şeffaf, açık, adaletli bir imar planı yapıyor. Bu imar planları hep kapalı kapılar ardında yapılır. İmar isteyen gelir özel pazarlık yaparsın. Biz bütün Balıkesir’in imarını açık, net ve şeffaf yaptık. Öyle bir imara açtık ki Balıkesir’in değeri 20-30 kat arttı. Balıkesir’n değeri arttı. Kimseye ayrı bir uygulama yapmadık. İmar planları kişiye özel çıkar. Ona 3 kat, buna 5 kat verirsin. Geçmişte gördük. 1700 mevzi imar planı yapılmış. Hatta şuanda yeşil sahaların üzerinde apartmanlar var. Şimdi Paşa Camii Meydanı’nı temizlemeye başladık. Bir mifafiriniz geldiği zaman tarihi mekan neresi? Yok. İstiyoruz ki Paşa Camii, Paşa Hamamı, Karesi Türbesi hepsi orada olsun. Oradaki tarihi binanında restorasyonunu yapalım, misafirimiz geldiğinde gezeceği bir yeri olsun” dedi.

 

Hilton’un B temel atacağını belirten Uğur, kongre merkezi ve Çay Deresi’nin bahar ile birlikte açılışının yapılacağını ifade etti. Başkan Uğur, Çamlık Tepesi projesinin ihalesinin ise 5 Ocak’ta yapılacağını hatırlatarak, Balıkesirlilerin şehirdışından misafirleri geldiğinde gösterecek ve gezdirecek yerler inşa edileceğini belirtti.

 

Konuşmasının sonunda yeni yönetim kurulu üyeleri ile tek tek tanışan Başkan Uğur’a İl Başkanı Hasan Demiraslan tarafından çini hediye edildi.

 

 

  Kaynak: Haber Merkezi
  Hava Durumu HABERLERİ
24 HAZİRAN 2018'DEKİ CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE KİME OY VERMEYİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
YUKARI