'TÜRKİYE'DE YATIRIMLAR HIZ KAZANACAK'

 Tarih: 18-04-2017 10:33:23

İŞ DÜNYASI ‘EVET’İ SEVİNÇLE KARŞILADI

 

 

Türkiye'nin kaderini değiştirecek referandumda 'evet' kazandı.  Referandum sonuçlarını değerlendiren  iş ve ekonomi dünyası halk oylamasının sonucunda kazananın Türkiye olduğunu vurguladı.

 

Evet’i TV100 mikrofonlarına değerlendiren Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, yatırımların hız kazanacağını belirtti. BSO başkanı İsmail Uğur yaptığı açıklamada; “Cumhurbaşkanı yönetim sistemi ülkemiz için hayırlın olsun. İş dünyası olarakta inşallah yeni yönetim sistemi ile birlikte anayasamızla birlikte yolumuza devam edeceğiz. Türkiye'de yatırımlara iş dünyası hızlı bir şekilde devam edecek inşallah." dedi.

 

 

 

İş dünyası yeni anayasanın huzur, güven ve pozitif istikrarın devamının sağlanması, kalkınma ve gelişme hamlelerinin devam etmesi için büyük bir adım olduğunu düşünüyor.

 

Ekonomik büyümenin ve ihracat artışının sürdürülmesinde, kilit öneme sahip istikrar için evet’in önemini değerlendiren Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Fahri ermişler de şu ifadeleri kullandı; “Bizim iş dünyası olarak bakış açımız şu, biz güçlü hükümet, güçlü yönetim ve bunun yanında da ekonomik istikrar istiyoruz. Hep bunu savunduk bundan sonrada bunu savunacağız. Çünkü hem dış mihrakların hem de içte olan ekonomiye yapılan darbelerin ve karışıklıkların önlenmesi ancak güçlü hükümetlerle güçlü yönetimlerle olur. Bu bağlamda da bundan sonraki süreçte de artık Türkiye'de karışıklıkların olmayacağı, ekonomiye müdahalenin olmayacağı, bizimde sanayiciler, tüccarlar olarak önümüze bakacağımız bir döneme giriyoruz inşallah. Bu sebepten dolayı memnunuz. İnşallah bundan sonraki süreçte Türkiye'nin 2023 hedeflerine, dünyanın en iyi ilk 10 ekonomisinde yer alması yolunda bizimde hızlı adımlar atacağımız ve iş dünyasının önünün açılacağına inanıyoruz" sözleriyle düşüncelerini belirtti.

  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI