TÜRKİYE BU ÇOCUĞU KONUŞUYOR

 Tarih: 03-05-2017 11:08:14

'CENGİZ ÜNDER MANCHESTER'DA, PORTO'DA 11'DE OYNAR'

 

Son yıllarda oyuncu yetiştirmekte sıkıntı çeken Türk futbolunda, genç bir yıldız pırıl pırıl parıldıyor; Cengiz Ünder... Cengiz Ünder'in Türk futboluna kazandırılmasında çok önemli rollere sahip olan ve yıldız adayını 10 yaşından beri tanıyan isimler, Cengiz Ünder'le ilgili olarak çarpıcı açıklamalar yaptı.

 

Beşiktaş ile amansız bir şampiyonluk yarışı veren Başakşehir'in sene başında Altınordu'dan transfer ettiği 20 yaşındaki yeteneği Cengiz Ünder, sergilediği müthiş performansla taraflı-tarafsız tüm futbolseverleri büyülüyor.Basamakları hızlı bir şekilde çıkan Cengiz'i, 10 yaşından beri tanıyan isimler şöyle yorumladı:BİZİM İÇİN CENGİZ BÖYLE...Cengiz'i 10 yaşında Balıkesir Sındırgı'dan İzmir'e getiren Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu: "Bir çiçek ekersin ve büyüdüğünü görürsün. Bizim için de Cengiz böyle. Performansı bizim için sürpriz değil. Cengiz uluslararası kalitede bir oyuncu"MANU'DA PORTO'DA OYNAR
 


"Emre Mor da çok iyi ama Cengiz daha iyi. İki ayağını kullanır, adam eksiltir, çok hızlıdır. Markajı çok zordur. Hem şutu iyi hem de asisti. Cengiz şu an Devler Ligi'nde rahat oynar. MANU'da, Porto'da 11'e girer."EN İYİ ADRES BAŞAKŞEHİR'DİAltınordu A Takım Genel Kaptanı Sedat Gündoğdu, Cengiz'i 10 yaşındayken Balıkesir Sındırgı'da izlediğini belirterek şu ifadeleri kulllandı:"Bir gün bir telefon geldi ve Sındırgı'da köy çocuklarından bir spor okulu yapıldığını öğrendik. 25 çocuk arasından Cengiz'i gördüm. Hemen ailesiyle konuşup transfer ettik. Cengiz bir şey istemedi. Ama okuluna 50 takım spor malzemesi hediye ettik. Altınordu'da kendini geliştirdikten sonra Başakşehir onun için en iyi adresti"Buca Futbol Akademisi eski Genel Koordinatörü Murat Dizdar: "Bucaspor'da ilk ev tuttuğumuz oyuncu Cengiz'di. 10 yaşında kulübe geldi. Ailesi tamamen bize emanet etti, 'Eti sizin, kemiği bizim' dedi."PASLI OYNAMALISIN CENGİZ"Biz de Cengiz'i kendi evladımız gibi yetiştirdik. Çok yetenekliydi. Hatta bir okul maçında kaleden kaleye goller attığı için Sedat hocası, Cengiz'e çok kızdı ve 'Yeteneklisin ama arkadaşlarınla paslı oynamalısın' demişti. Cengiz'in başarıları ile gururlanıyoruz."10 MİLYON EURO FAZLASINA GİDERBuca'dan ayrılıp Altınordu'ya geçtiğinde alacaklarına karşılık Cengiz Ünder'in de yer aldığı 82 öğrecisini Altınordu'ya geçiren kulüp başkanı Mehmet Seyit Özkan: "Başakşehir'den ayrılırsa 10 milyon Euro'nun üzerinde bir fiyat olur. Üstün bir oyun zekasına sahip. Bu performansı artacak. Çok saygılıdır. Cengiz'in içinde Hagi geneteği var. İnşallah Hagi gibi 30 metreden goller de atacak.

 

  Kaynak: NTV
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI