TÜM TÜRKİYE MİNİK SİMAY'I KONUŞUYOR

 Tarih: 27-07-2017 09:45:24

MİNİK SİMAY’IN DÜNYASI KARARDI

 

Balıkesir'de göz tansiyonu hastalığı ile dünyaya gelen 3 yaşındaki Simay bebek sol gözünü tamamen kaybetmek üzere, sağ gözü ise yüzde 10 görüyor.

 

 

Doğuştan iki gözü bozuk olan 3 yaşındaki Simay'ın ailesi, maddi imkansızlıklar yüzünden kızlarını ameliyat ettiremiyor. Daha önceki ameliyatlar için kredi kullanan ve çevresine borçlanan Başar ailesi 40 bin lirayı bulamazsa Simay bundan sonra hiç göremeyecek. Küçük Simay'ın babaannesi Nurcan Başar, torununun gözlerinin ameliyata ihtiyacı olduğunu belirterek, "En son 2 yıl önce ameliyat oldu, ömür boyu tedaviye ihtiyacı olduğu için bizim maddi gücümüz yetmiyor. Oğlumun belli başlı bir işi yok. Simay 2 aylıkken yardımlar sayesinde bir ameliyat geçirmişti. 2. ameliyatı ise kendi çabalarımızla yaptırtmaya çalıştık. Durumumuz 2. ameliyata el vermediği için sağdan soldan borç toplayarak, kredi çekerek yaptırdık. Şimdi tekrar bir ameliyat daha geçirmesi gerekiyor. Hiçbir yerden bir destek alamıyoruz. Yarım metre arayla bana 'babaanne neredesin' dediğinde içim acıyor. Bunun tedavisi mümkünken biz çaresiz kaldık" dedi.

 

İKİ GÖZÜ 40 BİN LİRA

 

 

Simay'ın annesi Gülşah Başar ise, "Raporlarımız elimizde, yardım eli istiyoruz. Zaten en son muayenemizde doktor bir gözün gittiğini ve retina ameliyatı olması gerektiğini söyledi. Bunun da ücreti 40 bin lira; iki gözü için. Doktor ilk önce bir gözünü kurtaralım dedi, öteki göz içinse karışamayacağını ve onun doktorunun ayrı olduğunu söyledi" diye konuşarak hayırsever vatandaşlara yardım çağrısında bulundu.

 

  Kaynak: Yeni Asır
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI