TİM SALDIRI HAZIRLIĞINDAYDI!

 Tarih: 18-08-2017 16:51:28

FETÖ’NÜN SUİKAST TİMİNE BASKIN!

FETÖ’nün,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef aldığı iddia edilen 2 kişilik suikast timi,askeri kamufkaljları ve silahları ile Balıkesir Emniyeti’nin başarılı operasyonuyla kıskıvrak yakalandı.Soruşturma genişletiliyor,gözaltı sayısı artabilir.

TİM SALDIRI HAZIRLIĞINDAYDI

Balıkesir'de, suikast hazırlığında oldukları değerlendirilen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) mensup 2 kişi yakalandı.. Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonda, saldırı hazırlığında oldukları değerlendirilen FETÖ/PDY mensubu 2 kişi, kullandıkları araç ile birlikte kıskıvrak yakalandı. Söz konusu aracın bagajında yapılan aramada, çok sayıda kamuflaj ve asker kıyafeti, çelik yelek ve kelepçe gibi askeri malzemeler, elektro şok cihazı, silahlar ve mermiler ele geçirildi. Şüphelilerin sorguları devam ederken, hedeflerinin ne olduğuna ilişkin geniş çaplı operasyonun sürdüğü, operasyon kapsamındaki gözaltı sayısının artabileceği öğrenildi.

FETÖ'CÜ SUİKASTÇILARIN YAKALANMASINA İLİŞKİN CUMHURBAŞKANI:

KORKUMUZ SÖZ KONUSU DEĞİL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir'de FETÖ'nün suikast timinin yakalanmasına ilişkin, "Bizi sürekli tehdit ediyorlar, korkumuz söz konusu değil" dedi.

"HEPSİNİN NASIL SÜKLÜM PÜKLÜM MAHKEMELERE ÇIKTIĞINI GÖRÜYORSUNUZ"

Cuma namazı çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erdoğan, bir gazetecinin, "FETÖ'nün suikast timi yakalandı Balıkesir'de. Bununla ilgili değerlendirmeniz nedir?" sorusuna karşılık şu değerlendirmeyi yaptı: "Gerek emniyet teşkilatımız gerekse yargı yakın takip içerisinde, bütün değerlendirmeler yapılıyor. Bunlar dökülecek. Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar, beni, arkadaşlarımı sürekli tehdit ediyorlar. Bizim bunlarla korkumuz, vesaire falan böyle bir şey söz konusu değil. Biz bu yola farklı çıktık, dolayısıyla bu işin içerisinden de muzaffer olarak çıkacağız. Hepsinin nasıl süklüm püklüm mahkemelere çıktığını görüyorsunuz. Yargı da bunlarla ilgili kararları en adil şekilde inşallah verecek. Bu neticeyle de bugüne kadar mağdur, mazlum konumdaki bütün vatandaşlarımız haklarına ulaşmış olacak." Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Yıldız Hamidiye Camisi'nde kıldı. Erdoğan'a Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ile AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de eşlik etti. .

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Gündem HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI