THM KOROSUNDAN MORAL KONSERİ

 Tarih: 07-03-2018 12:38:32

6 yıl önce hizmet vermeye başlayan Edremit Körfez Anadolu Sanatları ve Kültürleri Derneği bünyesinde oluşturulan Türk Halk Müziği (THM) Korosu, 6 aydır hazırlandığı ücretsiz halk konserini, ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılı günlerde vatandaşların moral ve motivasyonunu artırmak için verdi.

 

Çoğunluğunu emekli vatandaşların oluşturduğu ve 25 dernek üyesinin bulunduğu Türk Halk Müziği Korosu, ilçeye bağlı Zeytinli Mahallesi Dalyan Mevkiindeki dernek binasında yaklaşık 6 aydır hazırlandığı konser etkinliğini, yoğun bir izleyici kitlesiyle gerçekleştirdi. 4 yıl önce kurulan koro üyeleri, dernek başkanı ve koro şefi Mehmet Fatih Özcan öncülüğünde Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde hazırladıkları ücretsiz halk konserini, ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılı günlerde vatandaşların moral ve motivasyonunu artırmak için düzenlendiklerini açıkladı.

Unutulmaya yüz tutmuş şarkıların da içinde bulunduğu Türk Halk Müziği şarkılarının yer aldığı repertuar, salonu dolduran 500 kişiye keyifli anlar yaşattı. Orkestra üyeleri ve solistlerin solo seslendirmeleri de alkışlarla ödüllendirildi.

Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Metin Tuncer’in de izlediği konser gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. Yöresel halk danslarının da küçük şovlarla hatırlatıldığı etkinlik ile ilgili TV100 Haber’e konuşan Edremit Körfez Anadolu Sanatları ve Kültürleri Derneği Başkanı ve THM Korosu Şefi Mehmet Fatih Özcan, “Bilindiği gibi ülkemiz çok zor günlerden geçiyor. Halkımızın moral, motivasyonu düşmeye başladı. Buna ben de dahilim. Bizim toplumsal bir görevimiz var ve bu toplumsal moral ve motivasyonu ayakta tutmalıyız. Halkımızın karamsarlığa kapılmadan güzel bir geleceğimizin olacağını hatırlatmak ve inandırmak için uğraş veriyoruz. Bu duygular ile bugün 4 aylık emeğimizin ürününü sergiliyoruz. Arkadaşlarımız 4 aydır türküleri öğrendiler. Sonrasında onlara duygu vermeyi öğrendiler. Sonra da çıktılar ve öğrendiklerini sergilediler. Umarım izleyicilerimiz mutlu olmuşlardır. İnsanlara az da olsa moral olabildiysek, onları içimizde bulunduğumuz zorlu günlerden 2 saatliğine bile olsa uzaklaştırabildiysek ne mutlu bizlere. Bu duygu ve düşüncelerle etkinliğimize destek olanlara teşekkür ediyoruz. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz” dedi.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI