TERMAL TESİSLERDE YILBAŞI İÇİN YOĞUNLUK BAŞLADI

 Tarih: 07-12-2017 10:38:15

TERMAL TESİSLERDE YILBAŞI TALEPLERİ BAŞLADI

Termal turizmin önde gelen yerlerinden Balıkesir, Yalova ve Kütahya’daki tesisler, yılbaşı tatili için yapılan rezervasyonlarla şimdiden dolmaya başladı.

Yılbaşı tatili için sıcak ve sağlıklı bir plan yaparak termal tesisleri tercih etmek isteyenlere, rezervasyonların şimdiden başladığı hatırlatıldı. Hafta sonuyla birleştiği için 3 gün olacak yılbaşı tatiline yönelik yapılan rezervasyonlar önemli rakamlara ulaşırken, Edremit Körfezi’ndeki termal tesislerin tam doluluğa ulaşması bekleniyor.

Edremit Körfezi Turizm İşletmeleri Derneği (EKTİD) Başkanı Yahya Yavuz, bölgelerindeki termal tesislerin devre mülkler dahil 3 bin yatak kapasitesine sahip olduğunu ifade etti. 15 Kasım'dan itibaren yılbaşı rezervasyonlarının başladığını, ancak asıl yoğunluğun bir hafta kala yaşanacağını dile getiren Yavuz, şunları kaydetti: “Şu anda doluluk oranları yüzde 40-50 civarında ancak yılbaşına bir hafta kala tüm termal tesislerimizin dolacağına inanıyorum. Yılbaşı tatili, termal turizmcilere can suyu olacak. Kış sezonunda 2-3 gün de olsa yaşanacak yoğunluk işletmecilerimize rahat bir nefes aldıracak. 3 günlük yılbaşı tatilinde yüzde 100 doluluk oranıyla hizmet veririz diye düşünüyoruz.”

Kütahya'da 2 bin 500 yatak kapasitesiyle hizmet veren merkez ile Simav, Emet ve Tavşanlı ilçelerindeki termal otellerde de rezervasyonlar başladı. Simav'da, belediye meclisi kararıyla termal tesislerde fiyat indirimine gidilirken, Emet'teki otellerde şimdiden doluluğun yüksek orana ulaştığı öğrenildi.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI