SOKAK HAYVANLARI İÇİN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

 Tarih: 28-07-2018 13:02:27

SOKAK HAYVANLARI İÇİN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

Gazeteci Taşkın Sarıca tarafından başlatılan sokak hayvanlarına sahiplendirme projesi hayata geçti. 

HAYVANSEVERLER İSTEDİĞİ HAYVANI ÜCRETSİZ SAHİPLENEBİLECEK

İhlas Haber Ajansı muhabiri Taşkın Sarıca tarafından sahipsiz sokak hayvanlarının sahiplendirilmesi için hayata geçirilen www.sahiplenelim.com projesi kapsamında Balıkesir'in İvrindi ve Altıeylül ilçelerinde bulunan Sokak Hayvanları Bakımevleri'nde tedavi ve rehabilitasyon sürecini tamamlamış ve mikroçip uygulamasıyla işaretlenerek kayıt altına alınmış sokak hayvanları www.sahiplenelim.com sitesinde yayınlanarak, ücretsiz olarak sahiplendirilecek.

Yakın zamanda Türkiye geneline yayılacak olan proje ile 5199 Sayılı Sokak Hayvanlarını Koruma Kanunu ve bu Kanuna bağlı Uygulama Yönetmeliği kapsamında İvrindi ve Altıeylül ilçelerinde işletilmekte olan sokak hayvanları bakımevlerinde tedavi ve rehabilitasyon sürecini tamamlamış, mikroçip uygulaması yoluyla işaretlenerek kayıt altına alınmış sokak hayvanlarının sahiplenelim.com sitesine özellikleri belirtilerek girişleri yapılmaya başladı.

Projenin hayata geçmesi ile ilk iki haftada yirmi iki hayvan sahiplendirildi.

Google Play’den android uygulaması da indirilebilen proje ile ülke genelinde binlerce yardıma muhtaç hayvanın sahiplendirilmesi bekleniyor.

Bu sayede hayvan sahiplenmek isteyen vatandaşlar artık Bakımevlerini ziyaret etmeden sahiplenelim.com sitesine girerek uygun hayvanları ve bilgileri inceleyebiliyor.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI