ŞMSFL 9. GELENEKSEL BAHAR ŞENLİĞİ

 Tarih: 12-05-2018 11:33:41

Edremit ilçesindeki Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi (ŞMSFL), 9. Geleneksel Bahar Şenliğini coşkulu etkinliklerle gerçekleştirdi. Öğrenciler, üzerlerine un ve su döküp oyunlar oynadı.

 

İlçenin Zeytinli Mahallesi’nde hizmet gösteren Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi, 9 yıldır gerçekleştirdiği geleneksel bahar şenliklerine bir yenisini daha ekledi. 360 öğrencisi bulunan okulda, öğrencilerin okul geleneklerini sürdürmeye devam etmesi dikkat çekiyor. Okulda Ekim ayında düzenlenmeye başlayan ve Mayıs ayında sonlanan 25 farklı yarışmanın galibi olan sınıf, bahar şenliklerinin de gözdesi oluyor. Okul bahçesinde gerçekleşen şenlik programı, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere madalya takdimi ve ödül töreni ile başladı. Ödül töreninin ardından, birinci olan sınıf, kupa pastasını kesti ve konfetiler paklatıldı. Daha sonra, bir önceki yılın kupa sahibi sınıfının öğrencileri, kupayı yeni sahibine teslim etti. Kupalarını alan öğrenciler, sevinç gösterileri yaparken, şenlik geleneği gereği öğrenci arkadaşları tarafından un ve suya bulandı. Önce üzerlerine paketler dolusu un serpilen öğrenciler, sonra da baştan aşağı ıslatıldı. Çalınan şarkılar eşliğinde oyunlar oynayan öğrenciler, saatlerce eğlenip stres attı.

TV100 Haber’e konuşan öğrenciler, bahar şenliklerini her yıl heyecanla beklediklerini ifade ederek, eğitimcilere teşekkür etti. Akademik çalışmaların yanında öğrencileri motive etmek dinlendirmek, okula alışmasını sağlamak ve geliştirmek amacıyla şenliklerin geleneksel olarak sürdürüldüğünü belirten, Okul Müdürü Hikmet Haşlak, “1 yıldır bu okulun müdürüyüm. Okulumuzda geleneksel olarak bahar şenlikleri yapılıyor. Şenliklerde sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler, yarışmalar yapılıyor. Bu şenliklerdeki amaç, öğrenci ve eğitimcilerin okula olan aidiyetini geliştirmek. Gençlerin yeteneklerini sergilemelerine imkan sağlamak. Akademik başarıları artırmaktır. Bu şenlikler ile bunları başardığımıza inanıyorum. Şenlikler ile öğrenciler okullarını seviyor. Özgüvenleri artıyor. Şenliklerde emeği olanlara ve tüm öğrencilere teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Müdür Yardımcısı İsmail Yurdakul ise, “11 yıldır bu okulda görev yapmaktayım. Bu şenlik öğrencilerimize ve eğitimcilerimize ufak ta olsa dinlenme fırsatı veriyor. Emeği geçenlere ve katkı sağlayanlara şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI