SERKAN SARI SALDIRIYI KINADI

 Tarih: 11-03-2018 22:00:34

CHP KARESİ BİNASINA SİLAHLI SALDIRI

Balıkesir Karesi CHP İlçe Örgütü binasına, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce silahlı saldırıda bulunuldu.

Dün gece saatlerinde Balıkesir/Karesi İlçe Başkanlığı binasına pompalı tüfekle saldırı gerçekleştirildi. Olay sırasında binada kimsenin olmadığından maddi hasar dışında ciddi bir kayıp yaşanmadı. 

CHP Karesi İlçe binasını açmak için giden partililer, binanın kurşunlandığını fark etti. CHP üyelerinin ihbarda bulunması üzerine polis parti binasına geldi ve çevrede inceleme başlattı.

POLİSİN SÜREKLİ OLDUĞU BİR ALAN

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın "50 metre aşağıda AKP binasının olduğu, sürekli polisin nöbet tuttuğu, 150 metre yukarıda polis karakolunun olduğu binamıza dün gece kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından silahla ateş edildi. İlçe binamızın camında ve duvarlarında birden fazla saçma izinin olduğu görülüyor. Bunun sorumluları bir an önce hesap vermeli ve gereken yapılmalıdır. CHP ailesine geçmiş olsun" dedi.

CHP İL BAŞKANI SERKAN SARI SALDIRIYI KINADI

 

CHP Karesi İlçe Örgütü binasına yapılan saldırı ile ilgili açıklama yapan İl Başkanı Serkan Sarı “Bu yapılan saldırıyı kınıyorum. Başta Karesi ilçe başkanlığımız olmak üzere tüm Cumhuriyet Halk Partisi ailemize geçmiş olsun diliyorum." dedi

CHP Karesi İlçe Örgütü binasına yapılan saldırı ile ilgili açıklama yapan İl Başkanı Serkan Sarı "CHP Karesi ilçe Başkanlığımıza yapılan saldırı ile ilgili olarak gerekli araştırma ve soruşturma şu anda devam etmekte. Her ne koşulda olursa olsun ilçe başkanlığımıza bir mermi isabet etmiştir ve bunun failleri en kısa zamanda yakalanarak yargı karşısına çıkmalıdır. Bu yapılan saldırıyı kınıyorum. Başta Karesi ilçe başkanlığımız olmak üzere tüm Cumhuriyet Halk Partisi ailemize geçmiş olsun diliyorum." dedi

SALDIRILARA BOYUN EĞMEYECEĞİZ”

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın "50 metre aşağıda AKP binasının olduğu, sürekli polisin nöbet tuttuğu, 150 metre yukarıda polis karakolunun olduğu binamıza gece kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından silahla ateş edildi. İlçe binamızın camında ve duvarlarında birden fazla saçma izinin olduğu görülüyor. Bunun sorumluları bir an önce hesap vermeli ve gereken yapılmalıdır. Haksızlıklara ve saldırılara hiçbir şekilde boyun eğmeyeceğiz. Günümüz saldırı düzeninde bir tek üyemizin burnu kanarsa hesabını soracağız. CHP ailesine geçmiş olsun." dedi.

  Kaynak: Gazete Ekspres
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI