ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ DİNÇER DUALARLA UĞURLANDI

 Tarih: 05-10-2018 13:16:05

Batman'da terör örgütünün el yapımı patlayıcılı (EYP) saldırısı sonrasında şehit olan askerlerden Uzman Çavuş Okan Dinçer'in naaşı Balıkesir'e getirildi.

 

Terör saldırısında şehit düşen Uzman Çavuş’un şehadet haberi doğup büyüdüğü Balıkesir'in Bigadiç ilçesine bağlı Bademli kırsalını yasa boğdu.

 

Şehidin cenazesi ilk olarak Balıkesir 9. Ana Jet Üs Komutanlığı'na uçakla getirildi. Şehit Dinçer daha sonra defin işlemleri için Bademli köyüne götürüldü.

 

Dinçer’İn naaşı helallik alınmak üzere son kez baba ocağına getirildi.

 

Cenazeyi Balıkesir protokolü ve şehidin yakınları karşıladı.

 

Şehidin Türk bayrağı ile sarılı tabutuna sarılarak gözyaşı döken yakınları büyük acı yaşadı.Şehidin annesi Arife ve babası Tezcan Dinçer’in ayakta durmakta zorlandığı cenaze töreninde kardeşi Oktay Dinçer tabutun başından bir an olsun ayrılmadı.

 

Şehit jandarma uzman çavuş , evin önünde yapılan duanın ardından köy meydanına taşındı.Şehidin cenaze namazı Bademli Mezarlığı karşısındaki meydanda kılındı.

 

Binlerce vatandaşın katıldığı cenaze töreninde İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, belediye başkanları, Garnizon Komutanı Hava Plt. Tuğgeneral Kemal Turan, Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Balıkesir milletvekilleri ile seviyede emniyet görevlileri tam kadro yer aldı.

 

Şehidin naaşı, Balıkesir Müftüsü Ramazan Topcan'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından, mahalle mezarlığında toprağa verildi.

 

 

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI