ŞEHİR HASTANESİ’NDE FİZİK TEDAVİ KLİNİĞİ HİZMETE GİRDİ

 Tarih: 16-09-2017 11:51:50

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Balıkesir’de hizmete açtığı Atatürk Şehir Hastanesi ‘nde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniği hizmete başladı.

Kentteki Fizik Tedavi Hastaları başka illerdeki hastanelere ihtiyaç duymadan tedavi olabilecek.

 Hastanedeki diğer bölümler gibi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü de hastalara oldukça modern cihazlar ile sağlık hizmeti veriyor..

Genel Sekreter Op. Dr. Servet KOCAÖZ, kliniğin hizmete girmesi ile ilgili bir açıklamada bulunarak, “53 yaşında Sevgi SAYAR isimli hastamız yaklaşık 3 aydır kliniğimizde rehabilitasyon tedavisi almaktadır ve kendisi gibi Rehabilitasyon tedavisi sonrası şifahen iyileşen hastalarımızdan birisidir.  Hastamız geçtiğimiz Mayıs ayında geçirdiği enfeksiyona bağlı olarak Gullian-Barre Sendromu sonucu yatağa bağımlı kalmıştır. Geçirmiş olduğu hastalıktan dolayı kas ve sinir sistemi etkilenen hasta yatakta kendi başına dahi dönemezken tedavi ile 6 ay ile 12 ay arasında bir iyileşme dönemi olan hastalığını 3 ayda yenmiştir. Şu an kendi başına yürüyebilen hastamız bunu Atatürk Şehir Hastanesi Fizyoterapistleri ve Doktorlarının yaptığı etkili tedavi sonucunda olduğunu belirterek teşekkürlerini sunmuştur. Ayrıca Fizyoterapist Dilek ERDOĞAN’a da teşekkürlerini iletmiştir. Hastanemizde aktif olarak 17 Fizyoterapistimiz çalışmaktadır ve seanslarda hasta başına bir Fizyoterapist düşmektedir. Böylece yapılan terapilerde hastayla birebir ilgilenerek daha iyi bir hizmet sunmaktalar. İşlerini severek yapan Fizyoterapistlerimiz sevgi ve ilgiyle mesleklerini yerine getirdiklerini ve Atatürk Şehir Hastanesi’nde buldukları tedavi merkezinden memnun olduklarını belirttiler. “ ifadelerini kullandı.

Atatürk Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında 100 Felçli olmak üzere toplamda günlük 600 hastaya tedavi sunabilecek kapasitede bulunuyor.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI