ŞEHİDİMİZ VAR BALIKESİR

 Tarih: 04-10-2018 08:13:00  -   Güncelleme: 04-10-2018 08:33:35

Batman'ın Hasankeyf ilçesinde yol yapım çalışmasının güvenliğini sağlayan askeri aracın geçişi sırasında yola tuzaklanan EYP'nin patlatılması sonucu ilk bilgilere göre; 7 askerin şehit olduğu, 2 askerin yaralandığı bildirildi.

 

Sabah saatlerinde medyada yer alan haberde, şehit sayısı 4 olarak yer almıştı. Ancak saldırıda ağır yaralanan 3 askerin daha şehit olduğu belirtiliyor. 

 

Şehit olan ve yaralanan askerlerin isimleri ise şöyle:

 

Ömer Yiğit Ulus-Jandarma Asb. Çvş.

Ali Hekim-Jandarma Uzm. Çvş.

Neşet Gök- Jandarma Uzm. Çvş.

Özgür Can İnce- Jandarma Uzm. Çvş.

Uğur Göksu-Jandarma Uzm. Çvş.

Okan Dinçer-Jandarma Uzm. Çvş.

Mehmet Öztürk-Jandarma Uzm. Çvş.

Yahya Şen- Jandarma Uzm. Çvş.-Yaralı

M. Salih Akyüz-Jandarma Uzm. Çvş.-Yaralı

 

Şehit olan askerlerden Jandarma Uzman Çavuş Okan Dinçer’in Balıkesir’in Bigadiç ilçesi Bademli mahallesinden olduğu öğrenildi.

 

Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar ve Belediye Başkanı İsmail Avcu’nun acı haberi şehit ailesine ulaştırmak üzere yola çıktığı öğrenildi.

 

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamaya göre ; 

04.10.2018 günü Batman ili Gercüş ilçesi kırsalında yürütülen operasyonlar sırasında operasyona giden zırhlı askeri aracımızın geçişi esnasında El Yapımı Patlayıcı (EYP) saldırısı sonucu Bigadiç ilçesi Bademli Mahallesi nüfusuna kayıtlı Jandarma Uzman Çavuş Okan Dinçer şehit olmuştur.
 
 
Şehidimizin İlimize nakil ve defin işlemleri ile ilgili çalışmalar devam etmektedir. Bu vesileyle başta şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Okan Dinçer olmak üzere bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet, acılı ailelerine, Balıkesirli hemşehrilerimize ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz.

 

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI