SAĞLIK HİZMETİ BÜYÜKŞEHİR İLE VATANDAŞIN AYAĞINA GİDİYOR

 Tarih: 12-04-2017 17:33:50

BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR’DEN VATANDAŞA SAĞLIKTARAMASI

 

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin "Balıkesir Büyük Aile Oluyor" projesi kapsamında İl Halk Sağlığı Müdürlüğüne tahsis ettiği "Mobil Sağlık Tırı" vatandaşları sağlık taramasından geçiyoruz. Sağlık tırı ile GGT, HPV, Kemik taraması, Mamografi ve şeker taraması yapılıyor.

 

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin "Balıkesir Büyük Aile Oluyor" projesi kapsamında İl Halk Sağlığı Müdürlüğüne tahsis ettiği "Mobil Sağlık Tırı" vatandaşları sağlık taramasından geçiyoruz. Sağlık tırı ile GGT, HPV, Kemik, Mamografi ve şeker taraması yapılıyor. İlk olarak Maltepe Mahallesi’nde vatandaşlara hizmet veren Mobil Sağlık Tırı, geçtiğimiz hafta İvrindi’de sağlık taramalarında bulundu. Sağlık Tırı bu hafta ise Gündoğan Mahallesi’nde hizmet vermeye başladı.

 

Özel olarak hazırlanan mobil sağlık tırı, içinde yer alacak teknolojik tıbbi cihazlarla "mobil dijital hastane" işlevi görüyor. Tam donanımlı mobil hastane olarak çalışacak mobil sağlık tırında, çeşitli kanser türleri için testler de yapılabiliyor. Sağlık tırı ile İvrindi’de bugüne kadar 93 GGT, 146 HPV, 631 kemik taraması, 344 mamografi ve 601 şeker taraması gerçekleştirildi. Sağlık tırı Balıkesir’in sırasıyla 1130 mahallesinde vatandaşlara hizmet verecek

  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI