PROF. DR. KARATAŞ HAVRANLILARLA BULUŞTU

 Tarih: 09-04-2018 12:36:01

Havran Belediyesi tarafından tertip edilen ve ünlü ilahiyatçı yazar Prof. Dr. Mustafa Karataş'ın katıldığı ‘Son Kale Türkiye’ isimli konferans, halkın yoğun ilgisiyle karşılandı.

 

Kültür ve sanat etkinliklerine önem gösteren Havran Belediyesi, son olarak, ünlü ilahiyatçı yazar Prof. Dr. Mustafa Karataş’ı vatandaşlarla buluşturdu. Belediye Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Son Kale Türkiye’ isimli konferansa ilçe halkı adeta akın etti. Belediye Başkanı Emin Ersoy’un ev sahipliği yaptığı konferans etkinliği, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan hayır dualarının ardından sahneye çıkan Prof. Dr. Karataş, koltukları tamamen dolan salona girmeye çalışan vatandaşları görünce şaşırdı ve sahne önüne kadar sandalye konulmasını rica etti. Sahnenin önü ve koridorları dolan salonda bulunan Havranlılara seslenen Karataş, insanların uyması gereken toplum ve ahlak kuralları üzerinde durdu.

Toplumsal konuların ele alındığı ve örneklendirildiği konferans gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. Katılımcılara eğitim niteliğinde bilgiler aktaran Karataş, anlattığı bilgilerin başlıklarını tekrar edebilen izleyicilerin belediye tarafından ödüllendirilmesini istedi.

Belediye Başkanı Emin Ersoy, konferansın sonunda sahneye gelerek, Prof. Dr. Mustafa Karataş'a, günün anısına Çanakkale Kahramanı Seyit Onbaşı'nın heykelini ve çiçek takdim etti. Karataş, 10 yıl önce Havran ilçesine geldiğini ve şimdi geldiğinde tanınmayacak kadar değişime uğradığını ve geliştiğini söyleyerek, başkan Emin Ersoy ve ekibine teşekkür etti. Karataş, “Bugün bu güzel ilçemizde bulunmaktan dolayı büyük mutluluk içerisindeyim. Bu ilçe ve ilçe halkı çok güzel. Başkanımız çalışkan. İlçenin çehresi değişmiş. Kendisine, beni sizlerle buluşturduğu için teşekkür ediyorum” dedi. Prof. Dr. Karataş, konferans bitiminde vatandaşlarla kısa süre sohbet edip ilçeden ayrıldı. Konferansı izleyenler ise, Havran Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Emin Ersoy’a teşekkür etti.

 

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI