POLİS HER YERDE

 Tarih: 26-09-2018 10:48:25
2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında Okullar ve Çevresinin daha güvenli hale getirilmesine yönelik yapılan İşbirliği Protokolü çerçevesinde, Çocuk Şube Müdürlüğü koordinesinde Altıeylül ve Karesi İlçelerimiz Polis Sorumluluk bölgesinde bulunan 69 devlet okulu ile ilgili olarak alınan tedbirlerde toplam 10 okulda sabit görev yapmak üzere 10 Okul Kolluk Görevlisi, 59 okulda 55 Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi görevlendirilmiştir.
 
Ayrıca 69 Okulun giriş ve çıkış saatlerinde görev yapmak üzere 38 Okul Ekibi görevlendirilmiştir. Yapılan çalışmalar neticesinde İlimiz geneli Polis Sorumluluk Bölgesinde toplam 328 okulun 58'inde Sabit Okul Kolluk Görevlisi, 270 okulda 251 Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi ve tüm okulların giriş-çıkışlarında görev almak üzere 125 ekip görevlendirmesi yapılmıştır. Taşıma sistemiyle öğrenci alan okulların servis aracı sürücülerinin ve Okul Kantin görevlilerinin GBT sorguları yapılmıştır.
 
 
Okul önünde ve çevresinde okulla ilişkisi bulunmayan ve öğrenciler için risk oluşturan şahısların uzaklaştırılması, gerekirse İdari yaptırım cezası uygulanmasına başlanmıştır. Çocuk Şube Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü koordineli çocukların suçtan korunmasına yönelik İllimiz merkezinde bulunan 10 okula eğitim semineri verilmesi planlanmıştır.
  Kaynak: balıkesir.gov.tr
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI