OSB’YE DÜNYA STANDARTLARINDA LABORATUVAR

 Tarih: 31-07-2017 16:04:19

DÜNYANIN LABORATUVAR CİHAZLARI BALIKESİR’DEN

OSB’YE DÜNYA STANDARTLARINDA LABORATUVAR

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi'ndeki meslek lisesinde öğrencilerin mesleki donanımı için start alan çalışmalar meyve veriyor.

Bu kapsamda dünya genelinde birçok okulun laboratuvarlarında teknik alanların standart ve mimari donanımlarını prototip cihazlar ile donatan Deneysan Eğitim Cihazları San. Ve Tic. Ltd. Şti. adlı firma, Balıkesir OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kurulacak tekno atölyenin de yeni eğitim dönemine  hazırlanmasına katkı sağlayacak.

Balıkesir Sanayi ve Ticaret Odaları öncülüğünde ;  İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve  Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle geçtiğimiz aylarda yapımı başlayan Tekno atölye , dünya standartlarında makine teçhizat ekipmanlarıyla donatılacak..

Firmanın dünya geneli ve Balıkesir’deki çalışmaları ile ilgili TV100 mikrofonlarına bilgi veren firma yönetim kurulu başkanı Erkan Atik , OSB Mesleki Teknik Anadolu Lisesi bünyesindeki tekno atölyenin alt yapı çalışmalarına destek olmaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.

Atik, ‘Küçük Sanayi Sitesi’ndeki üretim alanımızda imal ettiğimiz laboratuvar cihazlarımızı hem Türkiye hem de dünya genelinden bir çok noktaya ulaştırıyoruz. Örneğin ürettiğimiz çoklu ısı değiştirici eğitim setini Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi mühendislik fakültesine gönderiyoruz.Fakültede eğitim alan öğrenciler bu cihazlar üzerinden derslerini uygulamalı olarak işleyecek.Cihazlarımızı ülkemizdeki mesleki liselerimize ve üniversitelerimize yönelik üretiyoruz.Yurtdışına da ihracatımız başladı.Bosna Hersek’te bir üniversitenin laboratuvar altyapısını kurduk.Pakistan başta olmak üzere diğer ülkelerde de çalışmalarımız devam ediyor.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ilan ettiği milli istihdam seferberliği  kapsamında Balıkesir’de de ciddi ilerlemeler gerçekleşti.İstihdam ve yatırım anlamında da nitelikli eleman yetiştirme konusunda da atılan bir çok önemli adım var ve kurumlar arası ortaya konan projelerde yapılan çalışmalarda da güzel bir ivme yakalandı.Bu kapsamda Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’ne kurulacak laboratuvarın altyapı çalışmalarına destek sağlayacağız.Bununla ilgili ‘ meslek lisemiz memleket meselemiz’ sloganıyla çıkılan bu projeye öncülük ettiğinden dolayı Sanayi Odası Başkanı Sayın İsmail Uğur’a teşekkür ediyorum.Hepimizi oldukça heyecanlandıran bu yolculukta bizler de elimizden gelen desteği sağlamak istiyoruz.Ben de bir meslek lisesi mezunuyum.Meslek liselerindeki uygulamalı eğitimin,laboratuvar çalışmalarının ne kadar önemli olduğunu bilen birisiyim.Bu meslek liselerinde yetişen teknisyenlerin bizler gibi sanayi ve teknoloji alanında üretim yapan firmalar için kalifiye eleman konusunda çok ciddi destek sağlayacağını düşünüyoruz.Bu nedenle de OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde yapımı devam eden laboratuvar altyapısının kurulmasında Deneysan Eğitim Cihazları olarak elimizden gelen desteği sağlayacağız.Biz bu alanda uluslararası arenada üretim yapan 4 firmadan biriyiz.Türkiye’de bir marka haline geldik.Yurtdışı satışlarımız devam ediyor.Özellikle Balkanlarda ve Ortadoğu’da çalışmalarımız sürüyor.İnşallah kalifiye eleman ve uygulamalı eğitimle ilgili bu gibi ciddi çalışmalar yapacağız.‘ ifadelerini kullandı.

Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve  hibe destek programlarından da alınacak destekler ile toplamda yaklaşık 5 milyon liraya mal olacak Tekno-Atölye'de, bilişim teknolojileri dershanesi, hidrolik-pinomatik dershane, mekatronik dershanesi ve CNC otomatik dershaneleri yer alacak.

Meslek lisesi Öğrencilerinin stajlarını,sektörel uygulama derslerini göreceği tekno atölyeden OSB bünyesindeki firmalar ve çalışanları da yararlanabilecek...

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI