NEDEN BALIKESİR?

 Tarih: 07-12-2017 08:26:00  -   Güncelleme: 07-12-2017 08:28:32

BALIKESİR'E YERLEŞMEK İÇİN 10 NEDEN

 

 

Sosyal içerik platformu Onedio “Metropollerden derhal uzaklaşıp, Balıkesir’e yerleşmeniz için 10 neden” başlıklı bir haber yayınladı. Haberde; metropol hayatından sıkılanlara, derhal toparlanıp Balıkesir’e yerleşmeleri için 10 neden sırandı. İşte, Onedio’nun Balıkesir’e yerleşmek için sıraladığı 10 neden:

 

 

 

1. Evle iş arası mesafe en fazla yarım saat sürer. İşten ve eve varma süresinde rahatlıkla Ayvalık’a gidersiniz.

Balıkesir şehir merkezi toplam 8 km2’lik bir alana kurulu. Yine Bandırma, Edremit ve Ayvalık en büyük ilçeleri. Buralarda da eve ulaşma süreniz 30 dk’yı geçmez. Balıkesir’in denize en uzak noktasından, serin sulara atlamanız en fazla 1,5 saatinizi alır.

2. Korna ve siren sesi değil iç sesinizi dinlersiniz. Vaktinizi kendinize ve ailenize ayırırsınız.

Balıkesir’de trafik derdi olmadığı için korna sesi duymanız zordur. Herkes sakin sakin gideceği yere gider.  Trafikten bu kadar çok vakit kalınca, zamanınızı sevdiklerinize ya da kafanızı dinlemeye ayırırsınız.

3. Eti, sütü doğal yersiniz.

İstanbul’da lüks restoranlarda yediğiniz o etlerin hepsi Balıkesir’den geliyor. Niye fazla ödeyesiniz ki? Eti kaynağında, sütü merkezinden tüketin.

4. Sabah güne pideli paça çorbası ile başlayabilirsiniz.

Balıkesir’de bir kahvaltı ritüeli olarak güne Pideli Paça Çorbası yiyerek başlanır. Bu özel çorba lokantalarda sabah saatlerinde bulunur. Tadına bir kez baktığınızda artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Emin olabilirsiniz.

5. Yetmedi mi? Öğle yemeğinde “Balıkesir Köftesi” ve “Susurluk Ayranı” ile devam edersiniz.

Dedik ya, İstanbul’un tükettiği etin neredeyse tamamı Balıkesir bölgesinden temin edilir. Dolayısıyla et ürünleri kaliteli ve lezzetlidir. Bir de yanında Susurluk ayranı olursa tadından yenmez.

6. Ucuzdur. İyi para biriktirilir.

Balıkesir kolay ve ucuz bir şehirdir.  Tasarruf yapmak için idealdir. Balıkesir kolay ve ucuz bir şehirdir.  Tasarruf yapmak için idealdir.

7. Güvenli bir şehirdir.

Balıkesir suç oranının en düşük olduğu şehirlerden birisidir.

8. Misafirperver insanları size yalnızlık çektirmez.

Anadolu'nun misafirperverliğine Balıkesir’de de rastlarsınız. Bir çay ikram ederek sizi bağırlarına basabilirler.

9. Dışarı çıkınca mutlaka tanıdık simalar sizi karşılar.

Balıkesir’de tanıdığınız biriyle telefonsuz ve randevusuz karşılaşma olasılığınız çok yüksektir. Bu da kendinizi yalnızlık hissetmemenizi sağlar.

10. “Hep sakin nereye kadar?” dediğiniz anlarda bir Metropole gidip gelmeniz sadece 1-2 saatinizi alır.

Mesela Balıkesir merkezden İstanbul'a’a 3 saatte varırsınız. Bursa 1,5 saat, İzmir ise 2 saatte ulaşabileceğiniz büyük şehirlerdendir. Ama oralara gittiğiniz de buradaki dinginliği özlersiniz. Bizden söylemesi. ONEDİO

  Kaynak: ONEDİO
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI