'NATUREL SIZMA ZEYTİNYAĞI ULUSLARARASI TADIM EĞİTİMİ'

 Tarih: 24-05-2018 09:32:05

Edremit Ticaret Odası ve Edremit Ticaret Borsası iş birliği ile bölgedeki zeytin ve zeytinyağı üreticilerine yönelik 2 gün süren ‘Naturel Sızma Zeytinyağı Uluslararası Tadım Eğitimi’ gerçekleştirildi.

 

Yaklaşık 200 bin dekar alanda, 3 milyon zeytin ağacı varlığı ile yılda 70 bin ton zeytin ve 14 bin ton zeytinyağı üretimi yapan ortalama 3 bin zeytin çiftçisinin yer aldığı Edremit ilçesindeki üreticilerin bilinçlendirilmesi ve kaliteli ürün elde etmelerine yardımcı olabilmek için eğitim çalışmaları gerçekleştiriliyor. Edremit Ticaret Odası ve Edremit Ticaret Borsası işbirliği ile hazırlanan ‘Naturel Sızma Zeytinyağı Uluslararası Tadım Eğitimi’ programı, ilçenin Güre mahallesindeki bir termal otelde yapıldı. Uluslararası tadım eğitmenleri İsrail’den Ehud Soriano, Yunanistan’dan Manolis Salivaras, Birsen Can Pehlivan, Müge Nebioğlu ve Murat Küçükçakır liderliğindeki 2 gün süren eğitime, Edremit Ticaret Odası Başkanı Coşkun Salon, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Çifci, Genel Sekreter Recep Akgün, Edremit Ticaret Borsası Başkanı Tarkan Denizer, Genel Sekreter Servet Yerli, Edremit başta olmak üzere Kuzey Ege Bölgesi’ndeki zeytinyağı üreticileri, Edremit zeytinyağı markalarının temsilcileri ve zeytinyağı tadımı konusunda uzmanlaşmak isteyen zeytinyağı gönüllüleri katıldı.

Uzman eğitmenler tarafından ortak toplantılar gerçekleştirildi ve sunumlar yapıldı. Eğitmenler, kursiyerlere saatlerce birebir olarak tadım eğitimleri verdi. Programın son gününde, eğitimde başarılı olan kursiyerlere, Edremit Ticaret Odası yetkilileri tarafından eğitim sertifikaları verildi. Katılımcı kursiyerler, edindikleri sertifikalar sayesinde çeşitli etkinliklerde Edremit ilçesini temsil edebilecek ve elde ettikleri bilgilerle daha kaliteli ürünler elde ederek satışlarını artırabilecek.

Toplantı sonunda gazetecilere açıklamada bulunan Edremit Ticaret Odası Eğitim Sorumlusu Uğur Çatma, “Bölgemizdeki çiftçimizi bilinçlendirmek adına yaptığımız uluslararası zeytinyağı tadım eğitimindeyiz. Bölgesel zeytin ve zeytinyağı üreticilerimizin daha kaliteli ürün elde edebilecekleri anlatıldı. Bunun yanı sıra bölgemizin önemli eksikliği olan zeytinyağı tadım uzmanı eksiğinin kapatılmasına atkı sağlamak amacıyla uluslar arası tadım eğitimleri verildi. Çok başarılı geçen eğitimlerimize Edremit başta olmak üzere Kuzey Ege bölgemizden katılım yüksek oldu. Bu projenin gerçekleştirilmesini sağlayan Edremit Ticaret Odamızın Başkanı Coşkun Salon’a, Edremit Ticaret Borsamızın Başkanı Tarkan Denizer’e, tüm eğitmenlerimize, katılımcılara ve destekçilere teşekkür ediyoruz” dedi.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI