MUHSİNE GEZER YİNE TARİH YAZDI

 Tarih: 07-08-2017 09:18:48

İsviçre'nin Nottwil kentinde düzenlenen 2017 IPC Atletizm Dünya Gençler Şampiyonası sona erdi.

 

Şampiyonanın son gününde Genç Bayanlar 18 Yaş Altı kategorisinde 400 metreyi bir dakika 02 saniye ile koşan Muhsine Gezer dünya şampiyonu oldu ve Türkiye'ye bu alandaki ilk madalyayı kazandırdı.

 

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Uluslararası Paralimpik Komitesi  Dünya Gençler Atletizm Şampiyonası'nda yıldız kızlar 400 metrede altın madalya kazanan Balıkesirli milli sporcu Muhsine Gezer'i tebrik etti.

 

 

Bakan Bak, yayımladığı kutlama mesajında, "İsviçre'nin Nottwil kentinde düzenlenen IPC Dünya Gençler Atletizm Şampiyonası'nın son gününde, 400 metrede 1 dakika 2.1 saniyelik derecesiyle altın madalyanın sahibi olan Muhsine Gezer'i kutluyorum. Şampiyonada ülkemizi büyük bir başarıyla temsil ederek bizleri gururlandıran milli sporcumuzu tebrik eder, bu başarıda emeği geçen herkesi ülkem ve şahsım adına teşekkür ederim." ifadelerine yer verdi.

 

 

Muhsine Gezer geçtiğimiz haftalarda isviçrenin Nottwill kentinde düzenlenen 1500 metre bayanlar koşusundada birinci olarak ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmıştı.

 

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI