"MİLLİ KALKINMA ANCAK TARIM VE HAYVANCILIĞIN ARTIRILMASI İLE MÜMKÜN OLACAK"

 Tarih: 08-03-2017 16:18:53

MİLLİ KALKINMADA ORTAK AKIL SINDIRGI’DA BULUŞTU

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığı tarafından başlatılan Milli Kalkınmada Ortak Akıl projesi kapsamında tarım ve hayvancılık ile ilgili sorunların belirlenmesi ve çözüm yollarının üretilmesi adına Sındırgı ilçesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkesir İl Müdürlüğü, Sındırgı İlçe Müdürlüğü, Sındırgı Kaymakamlığı ve Sındırgı Belediyesi işbirliği ile istişare toplantısı gerçekleştirildi.

 

Belediye düğün salonunda düzenlenen toplantıda Balıkesir ve Sındırgı ilçesinin tarım ve hayvancılık potansiyeli ile ilgili detaylı bilgiler verildi.

 

Büyükşehir Belediyesi ve Sındırgı Belediyesinin tarımsal kalkınma ve hayvancılık ile desteklerinin artarak devam ettiğini belirten Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş “ Balıkesir gibi doyuran bir ildeyiz. Hayvancılığı ile tarım ürünleri ile hakikaten çok özel bir coğrafya. Rabbimin verdiği iklimin olumlu şartları ile her türlü ortama ayak uyduran bir bölge. Tarım ve hayvancılıkta Devlet destekleri ile çiftçimizin ve hayvancılarımızın büyümesi hedefleniyor.  Devlet büyüyün diye destek sağlıyor, ancak bazı durumlarda bizler yetersiz kalıyoruz. Projeleri takip etmiyor, büyümek gelişmek için çaba sarf etmiyoruz. Devlet üzerine düşeni yapıyor, çiftçilerimizin, hayvancılarımızın da bu konu da mücadele etmesi gerekiyor. Bizler de belediyeler olarak desteklerimizi arttırarak devam ettiriyoruz. İlçemize 5 milyon TL devlet desteği verildi.  Cumhuriyet tarihinde en fazla destek de AK Parti hükümeti tarafından sağlanıyor. Bakanlarımız, milletvekillerimiz ve bizler her türlü sorunu ortadan kaldırmak vatandaşlarımızın her daim yanlarında olmak için canla başla çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz ile de kırsalda kalkınmayı sağlamak için gölet projelerimizi hızla sürdürüyoruz. 9 adet yeni gölet kazandırdık, 29 gölet de ise genişletme çalışması uyguladık. Hayvancılarımıza yönelik buzağı kulübesi, süt tankı ve arı kovanları dağıtımı gibi birçok desteği dağıttık. Milli Kalkınma ancak tarımın ve hayvancılığın arttırılması ile mümkün olacaktır. Bu kapsamda Balıkesir heyeti burada, bizler buradayız. Bu toplantılar gerçekten önemli. Sorunlarınızı direk olarak ileterek çözüm yollarını birlikte arayabiliriz. “ dedi.

 

Başkan Yavaş konuşmasının sonunda 16 Nisan’da yapılacak referandumla ilgili kısa bir bilgi vererek, daha güçlü bir Türkiye ve istikrarın sürekliliği için EVET’e destek istedi.

 

Balıkesir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürü Zekeriyya ERDURMUŞ ise  tarım ve hayvancılık destekleri alanında neler yapıldığının bilgilerini vererek katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.  

 

Düzenlenen toplantıya Balıkesir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürü Zekeriyya ERDURMUŞ, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Sındırgı İlçe Tarım Müdürü Şifa Çalışkan, Balıkesir ve Sındırgı gıda tarım ve hayvancılık alanında görev alan heyet, mahalle muhtarları, STK ‘lar katıldı. 

  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI