MİDİLLİ-KÜÇÜKKUYU FERİBOT SEFERLERİ BAŞLADI

 Tarih: 05-06-2018 08:53:48

 

Ege’nin başladığı yer olan Balıkesir’in sınır komşusu ve Edremit Körfezi’nin parçası olan Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesi, Yunanistan’ın Midilli Adası’na feribot seferleri başlattı.

 

Edremit ilçesine komşu olan ve Balıkesir’e bağlanması yönünde zaman zaman tartışmalar çıkan Çanakkale’nin Küçükkuyu beldesi, Edremit Körfezi’nin parlayan yıldızı olmaya aday durumuna geldi. Küçükkuyu sahilinde modernize edilen Deniz Hudut Kapısı’ndan, Yunanistan’ın Midilli Adası’na her gün feribot seferleri başlatıldı. Yaklaşık 1 ay önce başlayan seferler, bölgedeki turizm acentelerini ve turistik tesisleri sevindirirken, 10 gün sonra feribot seferlerinin günde 2 kez karşılıklı olarak gerçekleştirilmeye başlanacağı öğrenildi.

Her gün İngiltere, Fransa, Almanya, Amerika’dan 8 uçak dolusu turistin gelip gittiği Midilli’den Edremit Körfezi’nin de ekonomik manada faydalanacağını söyleyen turizm acenteleri yetkilileri, hizmetten memnuniyet duyduklarını ifade etti. Küçükkuyu beldesinin tanınmış turizm seyahat acentesi sahibi Ergin Erol, TV100 Haber’e açıklamalarda bulunarak ayrıntılı bilgiler verdi. Erol, “Küçükkuyu, Çanakkale’nin en son beldesi ve Ege’nin başladığı yerdir. Küçükkuyu’ya ve Edremit Körfezi’ne değer katan yeni bir oluşum meydana getirildi. 1 Haziran itibariyle Küçükkuyu’dan Midilli’ye direk feribot seferleri başladı. Bu feribot seferleri düzenli olarak her gün sabah 8 buçukta buradan hareket edip 10 buçukta Midilli’ye varıyor. Akşam ise saat 18’de kalkan feribot saat 20’de Küçükkuyu’da oluyor. Şu an için 1 feribot hizmette ve yaklaşık 10 gün sonra ikinci feribot devreye girecek. Midilli’den aynı şekilde ama karşılıklı seferler başlayacak. Bu hizmet bölge ekonomisine canlılık getirdi. Bu hizmetteki amaç, Midilli’ye her gün inen 8 uçaktan dünyanın değişik ülkelerinden turistler geliyor. İngiltere, Fransa, Almanya, Amerika gibi ülkelerden gezi amaçlı bir çok turist geliyor. Bizim en büyük amacımız da, buradan kalkan feribotun direk Petra Limanı’nı gitmesi. Bu limana havaalanı çok yakın. 8 uçak ile her gün yaklaşık bin 500’e yakın turistin en kötü yüzde 10’u buraya gelse bölgeye büyük fayda sağlayacak. Tabi bu kişiler, konaklama, araç kiralama gibi bir sürü hizmet alacak. Bölgenin ürünlerini alacak. Bu da bölgemiz ekonomisini ciddi anlamda canlandıracaktır. Bölgemizdeki tur acentelerine büyük hareket getirecektir. Şu anda Küçükkuyu’nun yıldızı parlamış şekildedir. İnşallah bu süreç bu şekilde devam eder. Tabi biz burada turizmciyiz ama İstanbul’dan, Balıkesir’den, Çanakkale’den, Tekirdağ’dan bir çok yerli turist Midilli’ye gitmek için bizi arıyor. Tabi ki, bir gün önce gelecekler ve burada konaklayacaklar. Beldemiz, lokasyon olarak merkezi bir duruma gelmiştir. İnşallah bu güzellikler bu şekilde devam eder” dedi.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI