METROPOLLERDEN DERHAL UZAKLAŞIP, BALIKESİR’E YERLEŞMENİZ İÇİN 10 NEDEN

 Tarih: 22-12-2016 15:37:12

METROPOLLERDEN DERHAL UZAKLAŞIP, BALIKESİR’E YERLEŞMENİZ İÇİN 10 NEDEN

 

Şehrin curcunası, gürültüsü, kiri, pası, kaosu artık canınıza tak ettirecek hale mi geldi? Gününüz ev ve iş arasında gitmekle mi geçiyor? Şehirde her şey ateş pahası, herkes yabancı mı gelmeye başladı? Kısacası metropolünüzün faydaları faydasız, imkanları imkânsız bir hal mi aldı? O zaman derhal pılı pırtıyı toplayıp Anadolu’muzun güzide şehri Balıkesir’e yerleşmek için 10 nedeniniz var demektir.

 

1. Evle iş arası mesafe en fazla yarım saat sürer. İşten ve eve varma süresinde rahatlıkla Ayvalık’a gidersiniz.

Balıkesir şehir merkezi toplam 8 km2’lik bir alana kuruludur. Yine Bandırma, Edremit ve Ayvalık en büyük ilçeleridir. Buralarda da eve ulaşma süreniz 30 dk’yı geçmez. Balıkesir’in denize en uzak noktasından, serin sulara atlamanız en fazla 1,5 saatinizi alır.

 

2. Korna ve siren sesi değil iç sesinizi dinlersiniz. Vaktinizi kendinize ve ailenize ayırırsınız.

Balıkesir’de trafik derdi olmadığı için korna sesi duymanız zordur. Herkes sakin sakin gideceği yere gider.  Trafikten bu kadar çok vakit kalınca, zamanınızı sevdiklerinize ya da kafanızı dinlemeye ayırırsınız.

 

3. Eti, sütü doğal yersiniz.

İstanbul lüks restoranlarda yediğiniz o etlerin hepsi Balıkesir’den geliyor. Niye fazla ödeyesiniz ki? Eti kaynağında, sütü merkezinden tüketin.

4. Sabah güne pideli paça çorbası ile başlayabilirsiniz.

Balıkesir’de bir kahvaltı ritüeli olarak güne Pideli Paça Çorbası yiyerek başlanır. Bu özel çorba lokantalarda sabah saatlerinde bulunur.
Tadına bir kez baktığınızda artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Emin
olabilirsiniz.

 

5. Yetmedi mi? Öğle yemeğinde Balıkesir Köftesi ve Susurluk Ayranı ile devam edersiniz.

Dedik ya, İstanbul’un tükettiği etin neredeyse tamamı Balıkesir bölgesinden temin edilir. Dolayısıyla et ürünleri kaliteli ve lezzetlidir. Bir de yanında Susurluk ayranı olursa tadından yenmez.

 

6. Ucuzdur. İyi para biriktirilir.

Balıkesir kolay ve ucuz bir şehirdir.  Tasarruf yapmak için idealdir.Balıkesir kolay ve ucuz bir şehirdir.  Tasarruf yapmak için idealdir.

 

7. Güvenli bir şehirdir.

 

Balıkesir suç oranının en düşük olduğu şehirlerden birisidir.

 

8. Misafirperver insanları size yalnızlık çektirmez.

Anadolu'nun misafirperverliğine Balıkesir’de de rastlarsınız. Bir çay ikram ederek sizi bağırlarına basabilirler.

 

9. Dışarı çıkınca mutlaka tanıdık simalar sizi karşılar.

Balıkesir’de tanıdığınız biriyle telefonsuz ve randevusuz karşılaşma olasılığınız çok yüksektir. Bu da kendinizi yalnızlık hissetmemenizi sağlar.

 

10. “Hep sakin nereye kadar?” dediğiniz anlarda bir Metropole gidip gelmeniz sadece 1-2 saatinizi alır.

Mesela Balıkesir merkezden İstanbul’a 3 saatte varırsınız. Bursa 1,5 saat, İzmir ise 2 saatte ulaşabileceğiniz büyük şehirlerdendir. Ama oralara gittiğiniz de buradaki dinginliği özlersiniz. Bizden söylemesi.

 

 

(Not: Balıkesir’in her karış toprağını çok daha tanımak istiyorsanız eğer, TV100’de her Cumartesi günü saat 20.00’de yeni bölümü yayınlanan ‘DERE TEPE BALIKESİR’ programını izleyebilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler :) )

  Kaynak: onedio.com
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI