METİN KÜLÜNK 34 YIL SONRA EDREMİT'TE

 Tarih: 13-04-2018 12:48:40

 

AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı’nın davetlisi olarak Edremit ilçesine gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, “Gelecek Yüzyılın Türkiye’si” konulu bir konferans gerçekleştirdi.

 

AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Metin Örkçü’nün ev sahipliğinde, Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde düzenlenen, “Gelecek Yüzyılın Türkiye’si” konulu konferansa partililer ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Saygı duruşu İstiklal Marşı okunmasının ardından, ilca başkanı Örkçü, selamlama konuşması yaparak, katılımcılara ve Milletvekili Külünk’e teşekkür etti. Etkili konuşma biçimiyle izleyenlerin dikkatini üzerine toplayan Metin Külünk, Türkiye’nin, dünyada bir beklentinin odağı haline geldiğini vurguladı.

Konuşmalarında, bugünü anlamak için düne bakılması gerektiğine işaret eden Milletvekili Külünk, Müslümanların aklını dondurup aklen mağlup olduğunu dile getirerek bu süreci şöyle özetledi; “Batı, Sanayi Devrimi üzerinden üstünlüğü ele geçirdi. Üretimi kontrol edip ekonomik güce sahip oldular. Bu üstünlük, siyasi gücü beraberinde getirdi. Bu siyasi güç üzerinden ise askerî güç ürettiler. O nedenle 1701 yılında buharlı makinenin icadından itibaren aklen, 1. Dünya Savaşı’ndan bu yana da fiziken mağlubuz. Başka bir ifadeyle Müslümanların aklı dondurması, aklı merkeze alan düşünme kabiliyetini kaybetmesi, akıl üzerinden kâinat diyalektiğini okuyamaması, akıl üzerinden Allah’ın kâinat kitabını okuma yeteneklerini yitirmesi sonucunda ortaya çıkan bu akli mağlubiyet, beraberinde fiziki mağlubiyete dönüştü.”

Konferans öncesinde TV100 Haber’e özel açıklamalar yapan Külünk, “Biz Türkiye’de nereye davet ediliyorsak gidiyoruz. Derdimiz, daha güçlü, daha büyük bir Türkiye. Bugün ve yarını anlatıyoruz. Türkiye nereden nereye geldi? İnşallah yarın hangi hedeflere doğru kararlılıkla yürüyoruz, noktasında sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu ülkenin neleri başardığını, bundan sonra da neleri başaracağını milletimizle sohbet ortamında paylaşıyoruz. Ben Edremit’e 34 yıl evvel ilk kez gelmiştim. 34 yıldır da ilk kez geliyorum. O Edremit ile bu Edremit’in kıyası mümkün değil. Edremit, havasıyla güzelliğiyle dimdik ayakta. Edremit’in nüfusu hep yukarı doğru çıkmış. Çanakkale köprüsünden sonra siz düşünün artık ne olacak. Teşekkür ediyorum” dedi.

Parti yöneticileri ve katılımcılar da, Metin Külünk’e katılımlarından dolayı teşekkür etti ve vatandaşlar bu tür bilgilendirici konferansların devam etmesini istedi.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI