METEOROLOJİ UYARDI 10 DERECE BİRDEN DÜŞECEK

 Tarih: 15-12-2017 13:44:04

Hafta sonu güneyli rüzgar ile artacak hava sıcaklığı, pazartesi gününden itibaren yağış ile hissedilir derecede azalacak.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden, hafta sonu güneyli  rüzgar ile artacak hava sıcaklığının, pazartesi gününden itibaren yağış ile  hissedilir derecede azalacağı bildirildi. 

Genel Müdürlükten yapılan yazılı açıklamaya göre, mevsim normallerinin  üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, hafta sonu kuvvetli güneyli rüzgarlar ile  daha da artacak.

Soğuk ve yağışlı havanın etkisiyle sıcaklıklar, pazar günü öğleden  sonra Marmara Bölgesi'nde, hafta başından itibaren ise kuzeybatı kesimlerden  başlayarak hissedilir derecede (6-10 derece) azalacak. Sıcaklıklar, gelecek hafta  mevsim normalleri civarına inecek.

Rüzgarın bu gece yarısından başlayarak, cumartesi ve pazar günü  öğleden sonraya kadar Marmara ile Ege'de güneybatı yönlerden kuvvetli (lodos) ve  yer yer fırtına şeklinde (50-75 kilometre/saat) eseceği tahmin ediliyor.  Fırtınanın, pazar günü öğle saatlerinde itibaren karayele dönmesiyle etkisini  kaybetmesi bekleniyor.

 

Yarın kıyı Ege'nin, akşam saatlerinden itibaren ise batı bölgelerinin  yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor. Marmara, Ege ve Batı  Akdeniz'in yağışlı geçmesi, yağışların genellikle yağmur ve sağanak şeklinde  olması öngörülüyor.

PAZAR GÜNÜ TÜM YURT YAĞIŞLI

Türkiye'nin pazar günü batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu,  Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, Batı Karadeniz ile İç Anadolu'nun  kuzeybatısının yağışlı geçmesi, yağışların yağmur ve sağanak şeklinde olacağı  tahmin ediliyor.

Yağışın, Marmara'nın batısı ile İstanbul, İzmir ve Manisa çevrelerinde  ise sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde kuvvetli olması bekleniyor.

  Kaynak: haber 7
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI