MESCİD-İ AKSA İÇİN TOPLANDILAR

 Tarih: 24-07-2017 12:33:46

BANDIRMA'DA KUDÜS PROTESTOSUİsrail'in Mescid-i Aksa'da Müslümanlara karşı uyguladığı şiddet Balıkesir'in Bandırma ilçesinde protesto edildi. 

 


Bandırma'da bulunan 30 Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerinin ortaklaşa düzenlediği protestoda Cumhuriyet Meydanı'nda basın açıklaması yapılarak Filistinlilere destek sloganları atıldı.

 


STK'lar adına ortak açıklamayı seslendiren Eğitim Bir-Sen Temsilcisi Önder Turhan, "15 Temmuz Millet İhtilali sırasındaki direnişimizin bir benzerini Kudüs ve Mescid-i Aksa için de göstermek zorunda olduğumuzun bilincindeyiz. Bizler 15 Temmuz'un direniş ve diriliş ruhunu bütün dünyaya yaymak; 15 Temmuz Millet İhtilalinin başta Siyonizm olmak üzere küresel güç odaklarının tamamını devirmeye yetecek derecede evrensel bir örnekliği taşıdığını bütün dünyaya göstermek istiyoruz" dedi.

 


Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan 40 kişilik bir grubun sloganlar atarak eşlik ettiği Eğitim Bir-Sen Temsilcisi Önder Turhan'ın konuşmasının ardından Diyanet-Sen Temsilcisi Mustafa Bilir, Mescid-i Aksa'da şiddete uğrayan Müslümanlar, tüm şehitler ve gaziler için dua okudu.

 

  Kaynak: İHA
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI