MAVİ BAYRAKLI PUL TÜRÇEV’DE

 Tarih: 13-08-2018 13:10:18

Burhaniye Belediyesi’ne özel olarak hazırlanan ve üzerinde Mavi Bayraklı Plajların yer aldığı kişisel pul, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) Genel Müdürü Murat Yiğitol’a takdim edildi. Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Akkılınç bu özel pulu, kişisel pul üzerinde mavi bayraklı plaj görselini dünyada ilk defa kullanan Burhaniye Belediyesi adına Genel Müdür Yiğitol’a takdim etmek üzere İzmir’deydi.

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın, yurt içi ve yurtdışında ilçenin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla, kurumsal posta gönderilerinde kullanılmak üzere bastırdığı ve üzerinde Mavi Bayraklı Plajların bulunduğu özel pul, TÜRÇEV Genel Müdürü Murat Yiğitol’a takdim edildi. Mavi Bayrağın bilinçli, sağlıklı ve sürdürülebilir bir çevreye hizmet ettiğini belirten ve bu vesileyle Burhaniye Belediyesi'nin yapmış olduğu çalışmanın önemine vurgu yapan Genel Müdür Yiğitol, “Bu noktada önemli olan bu çalışmaların süreklilik arz etmesi ve Mavi Bayrak kriterlerinin eksiksiz yerine getirilmesidir. Bir ilk olduğunu düşündüğümüz Mavi Bayraklı pul fikrinin hayata geçirilmesini sağlayan Burhaniye Belediyesi'ne teşekkürlerimizi sunarız” diye konuştu.

MAVİ BAYRAK GÜÇLÜ BİR TURİZM ARACIDIR

Gerekli kriterleri yerine getirerek, 2007’den beri aralıksız Mavi Bayrak ödülünü almaya hak kazanan Burhaniye’nin, 4 Mavi Bayrağa birden sahip olmanın gururunu yaşadığını belirten Başkan Uysal,  Burhaniye Belediyesi’nin kesintisiz şekilde Mavi Bayrak kriterlerini yerine getirdiğini söyledi. İlçede Mavi Bayrak ödülü alan 4 plaj ve işletme bulunduğunun altını çizen Uysal, “Temiz, bakımlı, donanımlı, güvenli ve dolayısıyla uygar bir çevrenin sembolü olan Mavi Bayrağı plajlarımızda dalgalandırmaktan büyük gurur duyuyoruz. Mavi Bayrak, ülke ve ilçe turizmi açısından ayrı bir önem taşıyor. Çünkü tatil yapmak için daha önce bilmediği bir yere giden insanların uluslararası garanti içeren ve özelliklerini bildiği bir plaja gitmek için plan yapması daha kolay oluyor. Biz de belediye olarak gerekli kriterleri sağlamak için canla başla çalışıyoruz. Herkesi eşsiz sahillerimize, saklı cennet Ören’e bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI