MANAVDA KRİPTO PARAYLA ALIŞVERİŞ BAŞLATTI

 Tarih: 01-02-2018 16:30:37

MANAVDA KRİPTO PARAYLA ALIŞVERİŞ BAŞLATTI

 

BALIKESİR'in Savaştepe ilçesinde manav sahibi Kağan Çoban (26), nakit ve kredi kartı ile satışın ardından, genç müşterilerinden gelen talep üzerine, kripto para birimleriyle alışveriş başlattı.

BALIKESİR'in Savaştepe ilçesinde manav sahibi Kağan Çoban (26), nakit ve kredi kartı ile satışın ardından, genç müşterilerinden gelen talep üzerine, kripto para birimleriyle alışveriş başlattı. Manavdan, Bitcoin, Ripple, Ethereum ve Waves gibi kripto paralar ile sebze ve meyve alınabiliyor.

Savaştepe ilçesinde üçüncü kuşak olarak manav işleten Kağan Çoban, kendisi gibi genç müşterilerinden gelen talep üzerine, kripto paralar ile satış yapmaya başladı. Yıllardır işlettikleri manav dükkanında dedesi döneminde nakit alışverişin, babası döneminde ise kredi kartıyla alışverişin başladığını belirten Çoban, kendisinin de çağa ayak uydurarak kripto paralar ile satış başlattığını belirtti. Manav dükkanını annesi Ayfer ve babası Coşkun birlikte çalıştıran Kağan Çoban, müşterilerine her imkanı ve kolaylığı sağlamak için nakit ve kredi kartıyla satışın yanı sıra kripto para ile alışveriş imkanı da sunduğunu belirterek, şunları söyledi: "Bu sayede Savaştepe gelişen teknolojiyi yakından takip edebilecek. Ayrıca müşterilere kolaylık olabileceği için dijital para birimine geçtik. Özellikle genç müşterilerimden gelen talep doğrultusunda dijital para uygulamasını başlattım. Satışlardan da oldukça memnunum." Dijital para ile alışveriş yapan müşterilerden İlteriş Sıkıcıkoğlu, ilçedeki manavın, alışverişlerde kripto paraları kullanma imkanı sunmasıyla birlikte, yatırım aracı olarak kullandığı kripto paraları gerçek hayatta fiziksel kullanabilme olanağı bulduğunu söyledi. Kripto para karşılığında ilk alışverişini manavdan meyve sebze alarak yaptığını belirten Sıkıcıkoğlu, "Bunu Savaştepe adına önemli bir gelişme olarak görüyorum. Çünkü uzun vadede kağıt paraların tedavülden kalkacağını düşünüyorum. Hem millet olarak hem de ülke olarak bu ortama hazırlanıp, nasıl kar edebiliriz diye hesabını yapmamızın faydalı olacağını düşünüyorum. Benim de bu kripto para yatırımlarından kazandıklarımı yabancı borsalarda bozdurarak, bir yandan da ülkeye döviz getirme gibi misyonum var" dedi. Manavdan dijital para ile alışveriş yapan Kaan Kurtbaş ise "Esnafımız böyle bir yenilik getirmiş. Biz de destek olmak açısından alışverişimizi dijital kripto para ile yaptık. Sürekli gelişen çağa ayak uydurmak gerekiyor" diye konuştu. Manavdan alışverişini Türk parasıyla yapan vatandaşlar ise Türkiye kendi milli dijital parasını çıkartıncaya kadar alışverişi bu şekilde yapmaya devam edeceklerini söyledi.

  Kaynak: haberler.com/balıkesir
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI