Ledger Nano S offline bitcoin cüzdanı

 Tarih: 23-11-2017 19:52:00  -   Güncelleme: 01-12-2017 10:56:09
Digital para piyasasında neler oluyor?

USB bitcoin cüzdanı yazısında, küresel bitcoin sistemleri içerisinde yer alan ödeme cüzdanları ve yeni çıkan Ledger Nano S bitcoin cüzdanı ürünü hakkında bilgiler öğrenebileceğiniz  bir tanıtım yazısı olmasını amaçladık. Usb bitcoin cüzdanı konusunu alt başlıklar altında inceleyeceğiz;

  • Usb bitcoin cüzdanı nedir ?

  • Ledger Nano S bitcoin cüzdanı

Bitcoin Hakkında

Lidyalıların keşfi ile para birimi kavramı hayatımıza girmiş, uzun soluklu bir maceradan sonra teknolojinin de ilerlemesiyle günlük yaşantımızda akılalmaz  boyutlara ulaşmıştır. İnternetin yaygınlaşması ve niteliğinin artması klasik ticaret yöntemlerini standartlar dışına çıkarmış E-ticaret , bitcoin gibi yeni kavramlar kullanım sıklığının artmasıyla birlikte çoğu kişi tarafında bilinir hale gelmiştir. Dijital devrim ile birlikte blockchain gibi kavramlar ile herkesin kendi para birimini oluşturabileceği bir ekosistem ortaya çıkmıştır. Klasik tanımlardan sonra yazının bu kısmına kadar sıkılmadan gelebildiyseniz öğrenme şevkinizi kırmamak adına artık bitcoin konusuna geçebiliriz.

Usb Bitcoin Cüzdanı Nedir ?

Sanal para birimi olan bitcoin bilgisayarlar aracılığı ile sunulmakta olup bitcoin madenciliği aracılığıyla sunulan dijital bir para birimidir. Günlük hayatta paramız bazen yaşam tarzımız , bazen sınırsız ihtiyaçlarımız için bir aracı ,  bazen de elimizin kiri oluyor . Özet geçmek gerekir ise kağıt ve madeni paralarımızı  cüzdanımızda saklıyoruz ve onları güvenli bir şekilde harcamaktan çekinmiyoruz.  Bitcoin para biriminin keşfi ve yaygınlaşarak kullanılmasıyla  birlikte niteliğinin dijital ortamda olması faydalarının yanında bazı sorunlara ve ihtiyaçlara sebep olmuştur. Bitcoinin kıymetli bir para birimi haline gelmesi ve değerinin daha da artması hackerların dikkatini çekmiş yaşanan üzücü çalınma vakalarıyla birlikte bitcoin sahiplerini klasik bilgisayarda saklama yöntemine karşı alteratif çözüm arayışına itmiştir .

USB Bitcoin cüzdan; isminden de anlaşılacağı üzere usb bağlantısı üzerinden çalışmakta olup kendine özgün yazılımını barındıran, flashbellek boyutlarına bir bilgisayar aygıtıdır. Klasik.bilgisayarda depolama yöntemi yerine  bilinen yöntemlerden farklı olarak usb bitcoin cüzdanları aracılığıyla kendi yazılımı ve güvenlik duvarları sayesinde bitcoinlerin çalınmasına imkan tanımamaktadır.

Ledger Nano S Bitcoin Cüzdanı ?

Ledger Nano S usb bitcoin cüzdanı piyasaya çıkan diğer usb bitcoin cüzdanları arasında nitelikleri ve avantajlarıyla birçok yönden ön plana çıkmaktadır. Kendine özgü yazılımıyla uzun emekler sonucu kazandığınız bitcoinlerinizi korumalı olarak şifreleyerek depolamakta kötü niyetli kişilere karşı Ledger Nano S in sahip olduğu ultra güvenlik tedbirleriyle bitcoinlerinizin çalınmasını imkansız hale getirmektedir. Ledger Nano S'in sahip olduğu birçok özelliğinin arasında usb bağlantısı üzerinden çalışıyor olması bitcoinlerinizi kullanmadığınız zamanlarda da güvenle yanınızda taşımanıza olanak sağlamakta aynı zamanda kendine ait oled ekranı sayesinde bakiye durumunuzu öğrenmenize olanak tanımaktadır.

Sanal korsanlara karşı Ledger Nano S usb cüzdanı ile offline modda huzurla dijital birikiminizi güvenli olarak tutabilirsiniz. Ledger Nano S ürünü  birçok  yazılımsal  özelliğinin yanı sıra şık tasarımı ile alteratifler arasında benzersiz ve nitelikli bir ürün olarak bitcoin kullanıcılarını avantajlı kılmaktadır.

ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI