KUZEY EGE’DE SEÇİM NEDENİYLE SAHİLLER BOŞALDI

 Tarih: 23-06-2018 14:25:03

Edremit Körfezi Turizm İşletmecileri Derneği (EKTİD) Başkanı Yahya  Yavuz, yaptığı açıklamada, Edremit Körfezi'nin seçim nedeniyle  adete boşaldığını, tatil amaçlı kimsenin kalmadığını söyledi.

Yavuz, bölgedeki tüm tatil merkezlerinde durumun aynı olduğunu ifade  ederek, şöyle konuştu:

"Kampanyalar var bölgemizde. Yarın itibarıyla plajlar kapalı. 'Herkes  oyunu kullansın ondan sonra gelsin' diyoruz. Bu çok önemli. Aynı zamanda biz iç  turizme hizmet ediyoruz. Çevre illerden İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi  illerden bölgeye yoğun bir talep söz konusu. Seçimlerin ilk turda bitmesini umut  ediyorum bir turizmci olarak çünkü seçimler 15 günlük mesafeli ikinci tura  kalırsa bu sezondan çalınmış bir 15 gün olacak. Ama vatandaşların da asli  görevlerini yerine getirmelerini, herkesin oyunu mutlaka kullanmalarını  istiyoruz."

Herkesin tatilini seçim sonrasına planladığını belirten Yavuz,  "Rezervasyon talepleri hep seçim sonrasına yönelik oldu. Uzun bir sezon  yaşayacağımızı umut ediyorum. Eylül ayını da içine alacak uzun bir sezona göre  hazırlıklarımızı yaptık. Son 20 yılın en iyi turizm sezonunu yaşayacağımızı ümit  ediyoruz. Amaç burada vatandaşlarımız oylarını atsınlar. Ancak yarın kapalıyız.  Bölgemizde tatilci yok. Kesinlikle hiç bir otelde müşteri yok. Oteller boş şu an  itibarıyla. Artık bütün umudumuz seçimler sonrası." değerlendirmesinde bulundu.

  Kaynak: akşam.com.tr
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI