KUTLAMA DEĞİL , HAYIR ETKİNLİĞİ YAPTILAR

 Tarih: 06-03-2018 14:14:49

Balıkesir-Koca Seyit Havalimanı, ‘5 Mart Türkiye ARFF Memurları Günü’nü ülkenin içinde bulunduğu durum nedeniyle kutlamadı ve şehitler anısına hayır etkinliği gerçekleştirdi.

 

Her yıl ülkedeki tüm havalimanlarında kutlanan ‘5 Mart Türkiye ARFF Memurları Günü’ nedeniyle, Edremit Körfezi’nde bulunan, Balıkesir’in tek uluslar arası standartlara sahip havalimanı olan Koca Seyit Havalimanı’nda bir etkinlik gerçekleştirildi. Zeytin Dalı Operasyonu nedeniyle kutlama yapmama kararı alan ARFF Derneği yetkilileri, ‘5 Mart Türkiye ARFF Memurları Günü’nü fırsat bilerek, şehitler anısına lokma hayrı düzenledi. Havalimanının yolcu giriş ve çıkışlarının olduğu ana kapıların önüne, üzerinde pankart asılı olan ARFF aracını konuşlandıran yetkililer, kapı önünde yaklaşık 600 kişilik lokma pişirerek yolculara ve personele ikram etti. Üzerinde , ‘Kahraman Mehmetçiğimizin Zeytin Dalı Operasyonunu Sonuna kadar Destekliyoruz’ yazılı pankarta sahip ARFF aracı dikkat çekti.

Düzenlenen hayır etkinliğine, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, havalimanı yetkilileri, ARFF memurları ve havalimanı personeli katıldı. Tarifeli uçağa binmek için havalimanına gelen yolcular da, hayır etkinliğinden faydalandı.

 

“Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz”

Konuyla ilgili TV100 Haber’e özel açıklamalarda bulunan Koca Seyit Havalimanı Müdürü Mehmet Kaya, hayır etkinliğini şehitler anısına düzenlediklerini söyledi. Kaya, “Bugün 5 Mart ARFF Günü. Biz de Koca Seyit Havalimanı olarak böylesine önemli bir etkinliğe katkıda bulunmak istedik. Sayın Kaymakamımızın da katılımıyla bu etkinliğimizi yaptık. Çanakkale Şehitlerimizi, 15 Temmuz Şehitlerimizi, Afrin Şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi yad etmek istedik. Onları rahmet ve minnetle anıyoruz. Bizler onların sayesinde burada güvendeyiz. Arkadaşlarımız, kutlama yerine, şehitlerimizi anma hayrı gerçekleştirme kararı aldı. Etkinliğimizde lokma döktürdük. Tüm yolcularımıza, personelimize ikramlarda bulunduk. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Afrin’de bulunan kahramanlarımızın Allah yardımcısı olsun. Allah onların canına sağlık versin. Bu güzel etkinliğe vesile olan ARFF Derneğimizin tüm yetkililerine teşekkür ediyoruz” dedi.

 

ARFF 7 gün, 24 saat hizmet veriyor

Havacılığın önemli unsurlarından olan ARFF memurları, 7 gün 24 saat süreyle yüksek tonajlı, hızlı su, köpük, kimyevi söndürücüleri birlikte taşıyan 8X8 araçlarla havalimanını olumsuzluklar karşısında güvende tutuyor. Havalimanı kurtarma ve yangınla mücadele hizmetleri kapsamında ülke genelindeki havalimanlarında 469 araç ve 4 takım uçak kurtarma ekipmanıyla birlikte, konusunda uzman bin 453 ARFF personeliyle Avrupa’nın en güçlü, en yetenekli ARFF teşkilatı durumunda.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI