KURAYI ÇOCUKLAR ÇEKTİ

 Tarih: 11-08-2017 07:47:15

BÜYÜKŞEHİR, 25 YILLIK MAĞDURİYETİ GİDERDİ

 

25 yıldır büyük bir sorun haline gelen ‘tahsis belgeleri’ne sahip vatandaşların mağduriyeti Karesi AVM’ de noter huzurunda yapılan kura çekimi ile son buldu. Mağdur vatandaşlar, Balıkesir’in parlayan yıldızı Yeni Karesi Konutları’da ev sahibi olacak

 

1992 yılında başlayan ve 25 yıldır büyük bir sorun haline gelen ‘tahsis belgeleri’ne sahip vatandaşların mağduriyeti Karesi AVM’ de noter huzurunda yapılan kura çekimi ile son buldu. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Balıkesir Toplu Konut Anonim Şirketi tarafından düzenlenen kampanyada, üç farklı tip daire arasında başvuru yapan tahsis belgeli vatandaşlar, özlemini duydukları konutlarına kavuşmak için ilk adımı attı. Yaklaşık 2 saat süren kurada ismi okunan başvuru sahipleri, sahneye çıkarak noter huzurunda kendi dairelerinin kurasını çekti.

KURAYI ÇOCUKLAR ÇEKTİ

Kuraya katılmak için başvuran vatandaşlar, aileleriyle birlikte Karesi AVM’ye gelerek, bizzat çekiliş yaptı. Balıkesir’in parlayan yıldızı Yeni Karesi Konutları’nın sahibi olmanın keyfini aileieriyle birlikte yaşadılar.Kuraya katılan bazı vatandaşlar, kurayı yanlarında getirdikleri çocuklarına çektirdiği programda mutlu anlar yaşandı.

Vatandaşlar, kuradan sonra Büyükşehir Belediyesi ve BALTOK’a teşekkürlerini iletti. 

  Kaynak: EKSPRES GAZETESİ
  Hava Durumu HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI