KOCA SEYİT’TE TATİL YOĞUNLUĞU

 Tarih: 23-08-2017 08:11:47

Balıkesir’in dünyaya açılan penceresi konumundaki Koca Seyit Havalimanı’nda, yaz tatili sezonunun yoğunluğu nedeniyle ek seferler düzenlenirken, günde 2 binin üzerinde yolcunun taşındığı ve haftada 60 uçağın iniş-kalkış yaptığı öğrenildi.

 

Yaz tatili dönemi haricinde günde ortalama 3-4 uçağın iniş-kalkış yaptığı Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nda yaz tatili hareketliliği hat safhaya ulaştı. Özellikle yaklaşan 10 günlük Kurban Bayramı tatili nedeniyle yılın en hareketli günlerinin yaşandığı havalimanında haftada 60 uçağın iniş-kalkış yaptığı ve ortalama 14 bin yolcunun taşındığı öğrenildi. Kurban Bayramı tatili için hava yolu şirketlerinin günlük planlama ile ek seferler yapacağı bilgisi alındı ve havalimanı personeli ile terminal binasının olası bir insan akınına karşı hazırlıklarını tamamladığı belirtildi.

 

Yaz sezonu süresince her gün 2 binin üzerinde yolcunun taşındığı havalimanının ve ilçedeki ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşların bayram tatiline hazır olduğunu bildiren Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, “Yaz sezonu boyunca havalimanımız tam kapasite ile çalışmaktadır. Havalimanı personelimiz, terminal binamız her türlü yoğunluğu karşılayacak konumdadır. Tatilcileri iyi şekilde ağırlayabilmek için hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Havalimanımız ile birlikte, karayollarımız, güvenlik güçlerimiz, sağlık birimlerimiz de bayram tatili yoğunluğuna hazırdır. İlgili olan tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız geçtiğimiz bayram olduğu gibi bu bayramda da en iyi hizmeti verebilmek için çalışacaktır. Tatilcilerin karayolumuzda yeşil dalda sistemine uymalarını tavsiye ediyoruz. Kurallara uyulduğu takdirde kazalar ve olumsuzluklar giderilebiliyor. Şimdiden tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutlarım” dedi.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
  Hava Durumu HABERLERİ
24 HAZİRAN 2018'DEKİ CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE KİME OY VERMEYİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
YUKARI