KARISI BIÇAKLA YARALAYIP ,TAŞLA SALDIRDI

 Tarih: 12-01-2018 09:01:52

KARISINDAN ŞİDDET GÖREN ADAM EŞİTLİK İSTEDİ

 

31 yaşındaki Emin Güner, karısı ve yakınlarından defalarca şiddet gördüğünü ve konuyu yargıya taşıdığını iddia ederek, sağlıklı yaşam koşullarının sağlanamadığını söylediği çocuğunun velayetinin kendisine verilmesini istedi.

 

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde 5  yıl önce E.B. adlı bayanla evlenen Emin Güner, iddiaya göre şiddetli geçimsizlik nedeniyle bir süre önce boşanmaya karar verdi. Mahkemede boşanma davalarının olduğunu söyleyen ve bu süreçte çocuğunu görmeye gittiğinde eşi E.B. tarafından bıçaklı ve taşlı saldırıya uğradığını öne süren Emin Güner, eşinin akrabalarının da kendisini darp ettiğini belirtti. Darp edildiğini sağlık raporlarıyla ispat ederek eşi ve yakınlarından şikayetçi olan Güner, çocuğunun da annesi tarafından zaman zaman darp edildiğini ve sağlıklı yaşam koşullarında büyütülmediğini öne sürdü. Çocuğunun velayetini almak için mahkemeye başvurduğunu ve durumunu belgeleriyle açıkça anlatmasına rağmen çocuğunu alamadığını ve nafaka ile uzaklaştırma kararları çıkartıldığını TV100 Haber’e anlatan Güner, bir an önce çocuğuna kavuşmak istediğini söyledi.

Kadın hakları gibi erkeklerin de eşit haklara sahip olması gerektiğini vurgulayan Güner, “Eski eşim ile 5 yıl önce evlendik. Şiddetli geçimsizlik oluştu. Bu yüzden beni defalarca yaraladı. Kolumdan bıçakla olmak üzere kafamdan bile beni, çocuğumun gözü önünde yaraladı. 1 ay önce de çocuğumu görmek için gittiğimde eşimin kardeşleri ve babası beni darp etti. Çocuğumuz konusunda anlaşamadık. Mahkemeler de çocuk konusunda tarafsız kalıyorlar. Anne şefkatine ihtiyacı var diye çocuğu anneye veriyorlar. Ama baba şefkatini aradan çıkartıyorlar. Devlet büyüklerimize sesleniyorum. Çocukları babalarından ayırmasınlar. Böyle bir kanıda da çocuğu nasıl veriyorlar anlamadım. Ben 8 aydır uğraşıyorum. Ben una en ufak bir darpta bulunsam aynı gün uzaklaştırma kararı alınıyor.  Ama ben darp edilmeme rağmen bir sonuç çıkmadı. Davamız Edremit ilçesinde görülüyor. Mahkemeye çalışmadığını beyan ederek, usulsüz olarak nafaka alıyor. Aslında kendisi halen Altınoluk Narlı mevkiinde bir pide salonunda çalışıyor. Bunu da ispat edebilirim. Çocuğumun darp edildiğine, kötü muamele gördüğüne dair belgelerim de mevcut. Ben çocuğumun velayetinin tarafıma verilmesini istiyorum. Çocuğumun psikolojisi de bozuldu. Bu kadın hepimizin psikolojisini bozdu ve işin içinde ihanet te vardı. Bunları da belgeleriyle mahkemeye sundum. Kafama parke taşı ile vurdu ve dikiş atıldı. Raporlar aldım. Bu konularla alakalı başka mağdurlar da vardır. Bu kadar şiddet olayı olmasına rağmen sadece karakolda ifadesi alınıp bırakıldı. Aynı şeyi biz erkekler yapsak aynı gün tutuklanırız. Biz erkekler bu durumda çok mağduruz. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızdan isteğimiz, kadınlar ile erkeklerin haklarının eşitlenmesi yönündedir. Kadınlar derken her kadını kast etmiyorum. Çocuğuma kendisi de bakmıyor. Çocuğumuzun şefkate ihtiyacı var. Biz mağdur erkekler olarak hakların eşitlenmesini istiyoruz. Ben çocuğumu istiyorum. Konumuz yargı aşamasında olduğu için çok detaylara girmek istemiyorum” dedi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI