KARIN AĞRISI ÇEKEN KADININ KARNINDAN 8 KİLO UR ÇIKTI

 Tarih: 10-09-2018 09:23:00  -   Güncelleme: 10-09-2018 10:44:18

Karın ağrısı çeken bir kadın hastadan tam 8 kilo ur çıkınca doktorlar da şaşkına döndü.

 

Balıkesir'de Özel bir Hastaneye şiddetli karın ağrısı çeken bir kadın hasta geldi. Yapılan tetiklerde hastanın karnında ur tespit edildi. Yapılan ameliyat sonrası 8 kilo 300 gramlık ur çıktı. Yıllardır ameliyat yapan doktorlar bile şaşırttı. Özel Hastanenin doktorları insan hayatı kurtarmada sürekli önemli işlere imzasını atıyor. Sonucu herkesi şaşırtan bir ameliyat başarıyla gerçekleştiren Dr. Baki Aydoğan ve Dr. Hasan Hocaoğlu ve Üroloji Uzmanı Dr. Hidayet Çoban’ın birlikte gerçekleştirdikleri cerrahi operasyon sonuncunda hastanın karnında bağırsak kökenli stromal tümör ile birlikte bağırsakların ve mesanenin bir kısmı da çıkarıldı.

Özel Hastanenin doktorları insan hayatı kurtarmada sürekli önemli işlere imzasını atıyor.

Sonucu herkesi şaşırtan bir ameliyat başarıyla gerçekleştiren Dr. Baki Aydoğan ve Dr. Hasan Hocaoğlu ve Üroloji Uzmanı Dr. Hidayet Çoban’ın birlikte gerçekleştirdikleri cerrahi operasyon sonucunda hastanın karnında bağırsak kökenli stromal tümör ile birlikte bağırsakların ve mesanenin bir kısmı da çıkarıldı. 58 yaşındaki hastanın kendisinin de şaşırdığı bu ilginç tümör olayının Balıkesir’de daha önce hiç görülmeyen bir hadise olduğunu belirten Uzman Dr. Hidayet Çoban “ Yıllardır ameliyat yaparım , böylesi bit tümör olayına rastlamadım. Kadının karnını görünce dedim ki ‘ Allah Allah bu nasıl bir şey ‘ derken kesip ortaya çıkarınca gördük ki ; 8 kilo 300 gramlık bir tümör! Bunun büyük bir kanser olduğu tahmin ediyoruz. Ama yine de Pateolojiye gönderdik” dedi.

 

BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ

 

Yıllardır insanların çeşitli bölgelerinden ameliyatla hastalıklı bölgelerin temizlediğini , çok çeşitli tümörler çıkardığını anlatan Dr. Hidayet Çoban , önceki gün hastanın karnından çıkardıkları büyüklükte bir tümörü ilk defa aldıklarını söyledi. Dr. Çoban insan vücudunun yıllar içinde çok çeşit hastalıklar ürettiğini , bu nedenle insanların kendi vücutlarına gereken önemi vermeleri gerektiğini önemle vurguladı.

  Kaynak: Demokrat
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI