KARESİ'DE AYNI GÜN HEM KONSER HEM FİLM FESTİVALİ

 Tarih: 22-02-2017 16:14:11

KARESİ'DE AYNI GÜN HEM KONSER HEM FİLM FESTİVALİ

 

 

Sosyal, kültürel ve sanatsal anlamda 'marka kent' olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Karesi, 24 Şubat Cuma günü hem İf İstanbul Film Festivali'ne hem de Bursa Kent Ouartet grubunun Oda Müziği konserine ev sahipliği yapacak.

 

 

FİLM FESTİVALİ

 

 

İlk kez 8 yıl önce !f İstanbul tarafından başlatılan 'İf İstanbul Bağımsız Filmler Festivali'nden 5 film, bu yıl aralarında Karesi'nin de bulunduğu 32 şehir ve 42 farklı noktada gösterilecek. Karesi Kent Konseyi ve Balıkesir Üniversitesi, İstanbul'da geleneksel hale gelen 'İf İstanbul Bağımsız Filmler Festivali'ni Karesi'ye taşıdı.

 

 

NEF'TE GERÇEKLEŞECEK

 

 

Yıl içerisinde birbirinden güzel festival ve organizasyonlara ev sahipliği yapan Karesi'de İf İstanbul Film Festivali kapsamında dünya sinemasının en seçkin örnekleri sinemaseverlerle buluşacak. Film gösterimleri 24-25-27 Şubat tarihlerinde Balıkesir Üniversitesi Necati Bey Eğitim Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

 

 

5 FİLM GÖSTERİMİ YAPILACAK

 

 

!f İstanbul Festivali kapsamında bu yıl; Reha Erdem’in Venedik Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü’yle dönen son filmi “Koca Dünya”; Richie Mehta filmi “India in A Day/Bir Günde Hindistan”; David Lynch’in “Fil Adam” klasiğiyle karşılaştırılan “The Giant/Dev”; animasyon türündeki “Window Horses/Camdan Atlar” ve Venedik film festivalinden ödüller toplayan “Tanna” gösterilecek.

 

 

FESTİVAL TAKVİMİ

 

 

24 Şubat Cuma

19.00 Tanna

 

 

25 Şubat Cumartesi

13.00 Dev

16.00 Camdan Atlar

 

 

26 Şubat Pazartesi

13.00 Bir Günde Hindistan

16.00 Koca Dünya

 

 

SANATSEVERLER MÜZİĞE DOYACAK

 

 

24 Şubat Cuma günü İf Film Festivali'nin açılışının yanı sıra saat 20.00'de de Bursa Kent Ouartet, Salih Tozan Kültür Merkezi'nde konser verecek. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Oda Müziği Konseri'nde sanatseverler müziğe doyacak. Tamamı Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası sanatçılarından oluşan ve 2015 yılında çalışmalarına başlayan grubun repertuarında klasik ve romantik dönemden Haydn, Mozart, Beethoven, Dvorak, Grieg gibi bestecilerin eserlerinin yanı sıra “Queen’s Bohemian Raphsody” gibi popüler müziklerin yaylı kuartet düzenlemeleri ve Türk bestecilerin eserleri de yer alıyor. 

  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI