KABLO HIRSIZLARI TUTUKLANDI

 Tarih: 07-11-2018 14:03:00  -   Güncelleme: 07-11-2018 14:14:47
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince; "Önleyici Kolluk Faaliyetleri" kapsamında;
 
 
 
Balıkesir-Bigadiç Devlet Karayolu üzerinde yapılan arama ve kontroller esnasında; içerisinde H.A., Y.K., Y.S. ve A.Y. isimli şahısların bulunduğu     ………. plakalı beyaz renkli Ford Transit marka araçta kesilerek parçalara ayrılmış vaziyette Türk Telekom'a ait 1.500 metre havai irtibat kablosu, (3) adet demir kesme makası, (1) adet pense ve (8) adet inşaat eldiveni olduğu tespit edilmiştir.
 
 
 
Bahse konu olay ile ilgili olarak bölgede yapılan araştırmalar sonucunda; ………. plakalı beyaz renkli Ford Transit marka araçta ele geçirilen Türk Telekom'a ait 1.500 metre havai irtibat kablosunun; 1.000 metresinin Altıeylül Akçaköy Mahallesi, 500 metresinin ise Dursunbey Hamzacık Mahallesi bölgesinde bulunan telefon hatlarından çalındığı tespit edilmiştir.
 
 
 
Ayrıca araçta bulunan şüphelilerden Y.S.'nin "Hükümlü ve Tutuklunun Kaçması", H.A.'nın ise  "Hırsızlık" suçundan arandığı tespit edilmiştir.
 
 
 
Olayla ilgili olarak H.A., Y.K., Y.S. ve A.Y. isimli şüpheliler hakkında yasal işlem yapılmış olup, adı geçen şüpheliler sevk edildikleri Adli makamlarca tutuklanarak Kepsut Kapalı Cezaevine teslim edilmişlerdir.
 
  Kaynak: balıkesir.gov.tr
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI