JANDARMA OPERASYONLARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

 Tarih: 20-09-2018 08:01:12
Balıkesir İl Jandarma komutanlığınca "Silah ve Mühimmat Kaçakçılığı ve 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkındaki Kanuna Muhalefet" olaylarına yönelik yapılan istihbari çalışmalar sonucunda; A.K. ve M.K. isimli şahısların yasadışı silah tamiratı yaptığı ve av tüfeği fişeği sattıkları yönünde elde edilen bilgiler doğrultusunda;
 
 
Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden Kepsut Hotaşlar Mahallesinde A.K. ve M.K. isimli şahısların ev ve eklentilerinde yapılan arama sonucunda; (1) adet tabanca, (2) adet kurusıkı tabanca, (1) adet Kalaşnikof Piyade Tüfeği Kasaturası, (1334) adet Av Tüfeği Fişeği ve (141) adet Kurusıkı Tabanca Fişeği ele geçirilmiştir.
 
 
Olayla ilgili olarak yakalanan A.K., M.K. ve Z.K. isimli şüpheliler hakkında "6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler hakkındaki Kanun ve 2521 sayılı Avda ve Sporda Kullanılan Tüfekler, Nişan Tabancaları ve Av Bıçaklarının Yapımı, Alımı, Satımı ve Bulundurulmasına Dair Kanun" kapsamında adli ve idari işlem başlatılmıştır.
  Kaynak: balıkesir.gov.tr
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI