İYİ PARTİ KARESİ ÖKSÜZ’LE DEVAM

 Tarih: 16-04-2018 11:39:36

İYİ Parti Karesi İlçe Kongresi dün Elit Asya Otel’de gerçekleştirildi. İYİ Parti Karesi İlçe Başkanı Özgür Öksüz’ün tek listeyle girdiği ve güven tazelediği kongreye Milletvekili İsmail Ok’un yaptığı açıklamalar damga vurdu. Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi adaylarını çıkaracaklarını belirten Ok, yerel seçimlerde diğer partilerle ittifak yapacaklarını dile getirdi.

Balıkesir’de teşkilatlanma çalışmalarını tamamlayan İYİ Parti,  Karesi İlçe Kongresi’ni Elit Asya Otel’de gerçekleştirdi. İYİ Parti Karesi İlçe Başkanı Özgür Öksüz’ün tek listeyle girip güven tazelediği kongrede Milletvekili İsmail Ok, gündeme dair yaptığı konuşmayla dikkat çekti. İYİ Parti Karesi İlçe Kongresi’ni; İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Ali Lapanta, İl Başkanı Nedim Tuna, Milletvekili İsmail Ok, ilçe başkanları, CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın ve yönetim kurulu üyeleri takip etti. Kongrenin divan başkanlığını İYİ Parti Milletvekili İsmail Ok yaptı.

İSMAİL OK MEYDAN OKUDU

İYİ Parti’yle ilgili yapılan FETÖ’cü yakıştırmalarına sert çıkan İYİ Parti Milletvekili İsmail Ok “Bu hükümet kadar Türkiye Cumhuriyeti’ne ve devletine zarar veren bir hükümet gelip geçmemiştir. Hatta bunların yaptıklarını işgal güçleri bile yapmaya cesaret edemezdi. Türkiye yeniden ayrıştırmadan ötekileştirmeden birlik ve beraberlik içerisinde birleşmeye ve bütünleşmeye ihtiyacı vardır. Biz bu duygularla yola çıktık ve bu yolda her türlü engelle karşılaştık. Başta kurucu Genel Başkanımız ve müstakbel cumhurbaşkanımız Meral Akşener olmak üzere; cesur, yiğit, hanımefendiler, beyefendiler onunla yürümeye başladılar. Her türlü iftirayla karşı karşıya kaldık. Kendilerinin devleti ayaklarının altına paspas gibi serdikleri hainlerle yaptıklarını sanki Türk Milleti bilmiyormuş gibi bizi hainlikle suçladılar. Ama bizim hamurumuz sağlam. Bizim üzerimiz leke tutmaz. Güneş balçıkla sıvanmaz. Sayın Genel Başkanımız dedi ki; ‘Kim bize FETÖ’cü diyorsa kim bize hain diyorsa işte buradayım. Kaçmıyorum, meydan okuyorum. Haydi gelin hesabını sorun. Hesap sormuyorsanız; alçaksınız, namussuzsunuz, şerefsizsiniz.’ dedi. Hiç kimse hesap sormak bir yana bırak sen ne diyorsun deyip soramadı bile. İşte buradan bir kez daha söylüyoruz; bize atılan özellikle FETÖ, PKK gibi hainlerle yan yana yürüyorlar gibi çirkin, alçakça ve şerefsizce yapılan ithamları adreslerine iade ediyorum. Onlardan zerre kadar korkmuyoruz. Bu millet için veremeyeceğimiz hesap ödeyemeyeceğimiz bedel yoktur. Kuva-yi Milliye şehri Balıkesir’den haykırıyoruz; bize hain demeye çalışanların dilini koparırız. Çıktığımız bu kutsal yoldan dönüş yoktur.” dedi.

“İYİ PARTİ’Yİ MİLLET KURDU”

İYİ Parti’yi milletin kurduğunu ve bugüne getirdiğini dile getiren Milletvekili İsmail OK “İftiralar tutmayınca parti kuramaz dediler. Türk Milleti bir şey diyorsa olur. Millet istedi ve millet İYİ Parti’yi kurdu. İYİ Parti bugün; Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Hatay’a her yerde teşkilatlandı. Güneş, Türkiye’yi ve Balıkesir’i sardı. Parti kurdu ama seçime giremeyecek dediler. Seçime de gireceğiz. İşte Türkiye Cumhuriyeti’nin kanunuyla yapılan resmi kongremiz. İki hafta önce bugün Ankara’da, salonların almadığı, yüzbinlerce kişinin katılımıyla Büyük Kurultayımızı gerçekleştirdik. Milletimiz ne derse o olur. Milletimiz yeni bir güneş doğdu bizde onun etrafında kenetlendik, İYİ Parti’yi biz kurduk diyor.” dedi.

“LİYAKATA ÖNEM VERECEĞİZ”

Türkiye’de son yıllarda kamplaşmanın üst seviyelere çıktığına ve bunun da nedeninin AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kullandığı siyasi dil olduğunu dile getiren Ok “Biz kimseyi ayrıştırmıyoruz. Türkiye’nin en büyük problemi AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ayrıştırıcı dilidir. Milleti bölmüştür, biz Türk Milleti’ni kucaklıyoruz. Siyasi görüşü ne olursa olsun, mezhebi ne olursa olsun, kılık kıyafeti ne olursa olsun ay yıldızlı bayrağın altında yaşamaktan gurur duyan, şeref duyan Türkiye Cumhuriyeti devletini kuran Gazi Mustafa Kemal’le onur duyan, bu gazilerin şehitlerin evladı olmaktan kıvanç duyan herkesi kucaklıyoruz. Bizim iktidarımızda biat kültürü olmayacak. Liyakate önem vereceğiz. Gençlerimizin ve onların ailelerinin yaptığı maddi ve manevi fedakârlıklar sonucunda girdikleri sınavlarda sorular çalınmayacak. Hak eden liyakat sahipleri bu ülkeyi yönetecek. Bizim dönemimizde Türk halkının kanını emen hırsızlar kazanmayacak, topyekûn çiftçisiyle, köylüsüyle, memuruyla, işçisiyle, esnafıyla hakça bölüşecek.  Biz adalet vaat ediyoruz. Bizim iktidarımız döneminde oğlum kızım olmayacak. Kim hak ediyorsa o devleti yönetecek. Bu ülkeyi hep beraber kurduk. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün arkasından gidenler sağcı-solcu, Alevi-Sünni demedi hep birlikte toplandı. İYİ Parti iktidarında adaletsizlikler, zulümler olmayacak. Bizim iktidarımız döneminde sözde cemaat diye hak etmeyenlere devlet teslim edilmeyecek. Çözüm süreci altında ellerinde Mehmetçiğimizin polisimizin kanı bulunan hainlerle, PKK’lılarla aynı yolda yürünmeyecek. Onlarla pazarlık masalarına oturulmayacak. Tam tersine nerede olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti bu hainlerin başını ezecek. Adaleti bizi sevmeyenler için de savunacağız. Devlet olmanın gereği budur. Kısacası Türkiye yeniden İYİ Parti’yle birlikte Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarının kurduğu değerlerle yeniden buluşacak. Tek adam rejimine müsaade edilmeyecek. Yapılacak ilk seçimde tek adam rejimi kaldırılacak. Eksikleri giderilmiş, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçilecek. Güçler ayrılığı ilkesi olacak. Yargı tek kişinin elinde olmayacak. Bugün kura çekip Elazığ’a, Erzincan’a tayini çıkan üst düzey yargı mensubunun çocuğu yarın Ankara’ya gelmeyecek.” dedi.

İTTİFAKLA İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR YAPTI

Cumhurbaşkanlığı ve yerel seçimlere yönelik siyasi ittifaklarla ilgili önemli açıklamalarda bulunan İYİ Parti Milletvekili İsmail Ok, cumhurbaşkanlığı seçiminde her partinin kendi adayını çıkarmasından yana olduklarını söyledi. Yerel seçimlerde ise ittifak yapacaklarını söyleyen Ok “Biz İYİ Parti olarak ittifak yapacağız. Kurucu değerlerimize sahip çıkan bütün siyasi partilerle, sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği halindeyiz. Ama Genel Başkanımızın da ifade ettiği gibi İYİ Parti olarak Cumhurbaşkanlığı seçiminde her partinin kendi adayını çıkarmasını savunuyoruz. Çünkü çok yakın zamanda hafızalarda Ekmeleddin İhsanoğlu vakası var. Biz her ne kadar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını ayrıştırmasak da her partinin radikal grupları var. Kendi partisi aday çıkarmadığında ya sandığa gitmiyor ya da gitse inadına karşı tarafa veriyor. Bu da Recep Tayyip Erdoğan’a yarıyor. Her parti kendi adayını çıkardığında Recep Tayyip Erdoğan’ın birinci turda seçilme şansı kalmıyor. Yüzde 40’ı bulamıyor. Eğer bulabilseydi bu 15 Temmuz’da erken seçim vardı. Biz İYİ Parti olarak; bu zalim, soygun düzeninin yıkılması için her partinin kendi adayını çıkarmasından yanayız.  Yerel seçimlerde kuvvetle muhtemel işbirliği olacak. Onlar gibi kirli pazarlıklarla değil milletin huzurunda açık ve şeffaf şekilde olacak. Biz herkesi kucaklayan tam merkezde olan milli bir partiyiz. Kimseyi ötekileştirmemiz söz konusu değildir. İttifaklarda bu çerçevesinde yapıldığında milli güçlerin cumhurbaşkanı adayı Türkiye’yi yönetecek. Bu oligarşik, tek adam rejimine giden, baskıcı AK Parti hükümetini yerle bir edecektir. Milletin iradesiyle 15 yıllık talan rejimine son verilecektir.” dedi.

 

  Kaynak: Gazete Yenisöz
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI