HOBİ OLARAK BOYADIĞI TAŞLARI SOSYAL MEDYADA PAYLAŞINCA...

 Tarih: 10-03-2018 08:20:24

Balıkesir'de zihinsel engelliler öğretmeni olarak özel bir rehabilitasyon merkezinde çalışan Melike Kiriş, hobi olarak başladığı taş süsleme çalışmalarının resimlerini sosyal medya hesabında paylaşınca büyük ilgi gördü. Sosyal medya üzerinden Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden Kiriş'e ulaşanlar, özel siparişler vermeye başladı. Evinin bir bölümünü atölyeye çeviren Kiriş, 10 ay önce başladığı hobisinden artık kazanç da elde ediyor.Bir rehabilitasyon merkezinde zihinsel engelliler öğretmeni olarak görev yapan 36 yaşındaki evli ve 2 çocuk annesi Melike Kiriş, taş süsleme hobisine, 2017 yılının yazında gittiği tatil beldesinde, deniz kenarında topladığı taşları boyayarak başladı. Bu taşları boyayıp süsledi. Çizdiği resimlerle de hayat verdi. Otaya güzel eserler çıkmaya başladı. Kiriş'in hobisi, para kazanmaya başladığı bir ek işe dönüştü. Melike Kiriş, 'Acaba yapabilir miyim diye başlayan bir hobiydi. Denizin içinde gördüğüm renkli taşları elime alarak, 'acaba bunlardan ne olur' diye düşündüm. Daha sonra fırça ve kalem yardımı ile ne oluşturabilirim derken ortaya bu eserler çıktı. İlk önce küçük taşları boyayarak başladım. Taşlar daha sonra panoya dönüştü. Çok fazla boyanmış taş var. Onları şimdi panoya dönüştürmeye başladım. Arkadaşlarıma hediye olarak yaptıklarım ve sipariş üzerine yaptıklarım var diye konuştu.

SOSYAL MEDYADAKİ HESABINDAN SİPARİŞ ALIYOR

Boyadığı taşların fotoğraflarını paylaşmak için sosyal medyada açtığı hesap sonrası eserlerinin büyük ilgi gördüğünü ifade eden Melike Kiriş şöyle konuştu Sosyal medyada 1 ay önce bir hesap açtım. Çalışmalarım kısa sürede büyük ilgi gördü. Şuan arka arkaya sipariş alıyorum. Boyayıp çizimler yaptığım taşlar çok beğeniliyor. Taş boyama dendiğinde nasıl olduğunu düşünüyorlar. Ben taşa can verdiğimi düşünüyorum ve çok güzel bir eser çıkıyor ortaya. Buda insanlara değişik geliyor. Sosyal medya hesabımdan sipariş almaya devam ediyorum.

Ürünlerini tek taş olarak 40 TL'den başlayan fiyatlarla sattığını söyleyen Kiriş, tablo ve özel sipariş fiyatlarını ise ürünün yapım zorluğuna göre belirlediğini belirtti. Kiriş, bazı ürünlerin yapımının 4-5 saat sürdüğünü, bazılarının ise 2-3 günü bulduğunu açıkladı.

Taşlarıyla masa lambaları, tablolar ve çeşitli süs eşyaları yaptığını belirten Kiriş, kişiye özel siparişler de alarak bunları yapmaya çalıştığını anlattı.

  Kaynak: haberler.com/balıkesir
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI