HEDEF : DAHA FAZLA ÜRETİM DAHA FAZLA İSTİHDAM

 Tarih: 27-09-2017 18:18:07

SANAYİDE BALIKESİR'İN ELİ DAHA DA GÜÇLENECEK

HEDEF : DAHA FAZLA ÜRETİM DAHA FAZLA İSTİHDAM

AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Kasım Bostan ve Mahmut Poyrazlı Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur’u makamında ziyaret etti.

AK Partili Bostan ve Poyrazlı ,  Sanayi Odası Meclis Başkanı Hakan Özdamar ile yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğu görüşmede Balıkesir sanayiindeki gelişmeler ilgili BSO Başkanı Uğur’dan bilgi aldı. Görüşmede gelen büyük yatırımlar ile bölgenin ihtiyacı olan yeni Organize Sanayi bölgesi ile ilgili çalışmalar ele alındı..

BALIKESİR MİLLETVEKİLLERİ BSO'YA TAM DESTEK

Sanayi Odası Başkanı Uğur’a Balıkesir ekonomisini ve ihracatını canlandırmaya yönelik çalışmalarından ötürü teşekkür eden vekiller,lojistik köy ve kente gümrük kazandırılması yönündeki projelere de destek olduklarını belirtti.

SANAYİ ODASI'NDAN MİLLETVEKİLİ BOSTAN VE POYRAZLI'YA TEŞEKKÜR

Ziyarette Balıkesirli vekillere Sanayi Odası adına teşekkür plaketi verildi.BSO Yönetim kurulu başkanı Uğur, Milletvekili Bostan ve Poyrazlı’ya bugüne kadar kendilerine kent sanayiinin gelişimine yönelik desteklerinden ötürü teşekkür etti.AK Partili Milletvekilleri Kasım Bostan ve Mahmut Poyrazlı’nın Balıkesir sanayisinin Ankara’daki sesi olduğunu dile getiren Uğur, vekillerin şehrin ekonomik gelişimine katkıda bulunacak birçok sanayi projesini Ankara yönüyle takip ettiğini dile getirdi.

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ'NDEKİ FABRİKALARA ZİYARET

Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur ,daha sonra milletvekilleri ve sanayiciyi bir araya getirdi ve Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim yapan firmalar ziyaret edildi.

Firmaların üretim alanları incelenip,yatırım ve üretimler hakkında karşılıklı istişarelerde bulunuldu.

İlk olarak traktör ve tarım makinelerine kabin üretimi yapan Verim Kabin ve Tarım Makineleri fabrikasını ziyaret eden milletvekilleri ve Sanayi Odası Başkanı , firmanın üretim ve ihracat durumu hakkında bilgi aldı.

Türkiye’de traktör, forklift ve iş makineleri ile emniyet ve konfor kabinlerinde lider kurumlar arasındaki firmanın yönetim kurulu başkanı İbrahim Toplar , heyete mevcut yatırım ve imalat makineleri hakkında detaylı bilgi verdi.Toplar,ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek,üretimde daha da ileri gitmeyi hedeflediklerini söyledi.Konuşmasında Organize Sanayi bölgesi’ne getirdiği hizmetler için Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur’a özel olarak da teşekkür etmek istediğini belirten İbrahim Toplar, bölgedeki temizlik başta olmak üzere bir çok iş ve projede gösterilen titiz çalışmalardan büyük memnuniyet duyduğunu dile getirdi.BSO Başkanı Uğur’un sanayicinin hiçbir isteğini geri çevirmeyip ,daima üreticinin yanında olduğunu kaydeden Toplar, fabrika ziyaretinin kendilerini çok mutlu ettiğini de söyleyerek,bu gibi temasların işe heyecan kattığını ve üretim motivasyonunu artırdığını ifade etti.

Heyetin bir sonraki durağı 1975 yılından bu yana Balıkesir ekonomisine katkı sunan Tınaz tarım ve sanayi makineleri firması oldu.

Dünya genelinde 24 ülkede bayilik kuran dev firmanın üretim alanlarını inceleyen ziyaret heyeti , firmanın gelecek yatırımları ve imalat durumunu da görüştü.

Firma yönetim kurulu başkanı Hüseyin Finiş de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek hem milletvekilleri Bostan ve Poyrazlı’nın hem de Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur’un kendilerini her zaman desteklediklerini belirtti.Organize Sanayi  Bölgesi’nde yeni bir fabrika açacaklarını söyleyen Finiş , daha fazla üretim ile Balıkesir ekonomisine sundukları katkıyı artırmak istediklerini söyledi.Yeni fabrikanın ülkeye ve kente hayırlar getirmesini dileyen firma sahibi,üretimi artırarak yurt içi ve yurtdışına daha fazla mal satmayı hedeflediklerini kaydetti.

Organize Sanayi Bölgesi’nde mobilya üretimi yapan Baymob mobilya  fabrikasını da ziyaret eden AK Partili vekiller ve Sanayi Odası Başkanı ,buradaki imalat alanlarını ve kullanılan malzemeleri inceleyip sektörün ihtiyaçları doğrultusunda firmanın gereksinimlerini dinledi.

Ziyaretten memnun olduklarını söyleyen firma yönetim kurulu başkanı Metin Baykan ,mevcut fabrikada ev mobilyaları ürettiklerini ifade ederek hedeflerinin istihdam sayısını artırmaya yönelik çalışmalar yapmak olduğunu belirtti.Yüzelli çalışan ile yurt dışı ve içinde yüz seksen civarındaki bayiye üretim yaptıklarını dile getiren Baykan,Organize Sanayi Bölgesi’ne açılan lojistik köyün konteyner seferleri ile nakliye maliyetlerini düşüreceklerini ve ulaşım maliyetlerini azaltacaklarını söyledi.Baykan, yurt dışında 10 ülkeye ihracat yaptıklarını,Akdeniz,Ege,Marmara,İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’da bir çok firma ile de birlikte ticari çalışmalarda bulunduklarını kaydetti.

İncelenen mobilya fabrikasında çalışan işçiler ile birlikte öğle yemeği molası veren ziyaret heyeti ,daha sonra Organize Sanayi Bölgesi’nde makine sanayii alanında önemli ürünler üreten Erdoğanlar Tarım Makineleri firmasına ziyarette bulundu.

Heyet ,Balıkesir ekonomisine yarım asırdan fazladır katkı sağlayan fabrikada üretilen makine çeşitleri,silindir ,role –elevatör ve bant çeşitlerini inceledi..

Firma sahibi Serkan Nuhoğlu,Balıkesir milletvekilleri ve BSO Başkanı’nın ziyaretinden mutluluk ve onur duyduklarını dile getirerek ,kurdukları aile şirketinde Balıkesir için daha çok üretmek ve daha çok istihdam sağlamak istediklerini söyledi.Nuhoğlu,lojistik köydeki konteyner seferlerinin Balıkesir için önemine değindi , kent ekonomisine büyük bir ivme katmak için daha çok çalışmak gerektiğini belirtti.

SANAYİDE BALIKESİR'İN ELİ DAHA DA GÜÇLENECEK

Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur da ziyaretler sonrası yaptığı açıklamada ,’Milletvekillerimiz Sayın Kasım Bostan ve Mahmut Poyrazlı’ya teşekkür ediyoruz.Sanayi Odamıza bugün ziyarete geldiler.Sanayiciler ile bir arada oldular.Sanayicilerin dertleri ve sıkıntılarını,kendi projelerimizi onlara aktardık.Sağolsunlar sayın vekillerimiz  bürokrasi ile ilgili bir ihtiyacımız olduğunda ,Ankara’da,Bakanlıklar’da işlerimizi görüyorlar.Sürekli iş dünyamız ile sanayicimiz ile bir araya gelip sorunlarımızı çözdükleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum.Bu ziyaretler inşallah yakın zamanda tekrarlanacak.’ diye konuştu.

BALIKESİR’DE HEDEF : DAHA FAZLA ÜRETİM DAHA FAZLA İSTİHDAM

AK Parti Balıkesir milletvekili Kasım Bostan da ,’İşverenlerimiz ile sanayicilerimiz ile bir araya geldik.Firmaların üretim alanları ve fabrikaları ziyaret ediyoruz.Her şeyden önce üreten bir Balıkesir olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.Balıkesir’in üretiminin yapıldığı,istihdamın yaratıldığı,aşın ekmeğin sağlandığı Organize Sanayi Bölgesi’nde üretilenler dünyanın öbür ucuna kadar ihraç ediliyor.Ve dünya ekonomik pastasından Balıkesir bu Organize Sanayi Bölgesi üzerinden payını alıyor.İnşallah daha fazla üretim ve daha fazla istihdam yaratarak ,dünya ekonomisindeki payımızı artırmamız gerekiyor.Türkiye’nin bu yılki büyüme potansiyeli yüzde 7 civarında.Eğer biz bu büyümeyi 2023’e kadar ortalama yüzde 7 civarında yakalayabilirsek türkiye’nin milli geliri 20 bin doların üzerine çıkacaktır.Üretim önemli,sanayicimiz önemli.Biz Hükümet olarak, milletvekilleri olarak sanayicimizi destekliyoruz.Ne gerekiyorsa yapmaya hazırız.’ diye konuştu.

BALIKESİR SANAYİSİ İŞBİRLİĞİ İLE DAHA DA BÜYÜYECEK

AK Partili Milletvekili Mahmut Poyrazlı da Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur’un daveti ile Organize Sanayi Bölgesi’ni gezdiklerini,bölgenin her geçen gün büyüyüp geliştiğini,fabrikaların büyüdüğünü görmekten büyük memnuniyet duyduklarını söyledi.

BALIKESİR YATIRIMLARLA GELECEĞE HAZIRLANIYOR

Balıkesir’in,kentin sanayisi ile dertlenen bir Sanayi Odası Başkanına sahip olduğunu dile getiren Poyrazlı, İsmail Uğur öncülüğünde yapılan çalışmalar ve geliştirilen projelerin kendilerine de heyecan kattığını belirtti.Poyrazlı, ‘Buralardaki üretimi ve yatırımı görmek bizim içinde  büyük bir moral oldu.Balıkesir,gerek özellikleri gerek konumu itibariyle Türkiye’nin parlayan yıldızı.Türkiye’yi doyuran il Balıkesir diyoruz ancak ,bundan sonra batıda konumu itibariyle ülkenin en önemli sanayi bölgelerinden biri olacak.Sanayi Odamız,çalışanları,müdürümüz,bölgedeki sanayicilerimiz ,fabrikatörlerimiz, iş adamlarımız ve yatırımcılarımıza kentimizin sanayisinin daha da büyümesi için yaptıkları çalışmalarda ne gerekiyorsa bizler de siyasiler olarak desteğe hazırız. İş birliği ile Balıkesir sanayisi daha da büyüyecek. ‘ diye konuştu.

  Kaynak: Haber Merkezi
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI