‘ GÖNÜL BAĞLARI ‘ PROJESİ

 Tarih: 07-10-2017 13:44:00  -   Güncelleme: 07-10-2017 13:45:23

Balıkesir Uluslararası Öğrenci Derneği’nin yürüttüğü ‘Gönül Bağları ‘ projesinin açılış töreni kapsamında geniş katılımlı bir kahvaltı programı düzenlendi.

Dünya genelinden eğitim ve barınma için Balıkesir’e gelen öğrencilerin kaynaşması amacıyla düzenlenen kahvaltı,birçok farklı ülkeden ve renkten öğrencinin buluşmasını sağladı.

Kahvaltı programı Balıkesir Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Abdullah Sağay’ın konuşması ile başladı.Sağay , konuşmasında derneğin Balıkesir’de eğitim gören yaklaşık bin yabancı öğrencinin maddi manevi tüm ihtiyaçları ile ilgilendiğini belirterek, her yıl düzenlenen buluşmalara ve tüm yıl boyunca devam eden kişisel gelişim vb. seminerlerine desteklerinden dolayı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ,Sanayi ve Ticaret Odaları,Balıkesir Üniversitesi yetkililerine teşekkürlerini sundu.

Ardından bir konuşma da Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur yaptı.Uğur, konuşmasına kahvaltıya il genelinden katılan uluslararası öğrenciler ve çeşitli kurum yöneticilerini selamlayarak başladı. Sanayi Odası Başkanı

,sözlerinin devamında, dünyanın dört bir yanından Türkiye’de eğitim görmek için kente gelen misafir öğrenciler için düzenlenen faaliyetler ve desteklemelerinden ötürü Uluslarası Öğrenci derneği ‘ni tebrik etti.Uğur,ayrıca Uluslarası Öğrenci Derneği’nin projelerine her zaman destek olduklarını , bu kapsamda ‘Gönül Bağı’ projesine de her zaman desteklerini sürdüreceklerini belirtti.

Programda Myanmar’dan Balıkesir’ e gelip yerleşen İdris adlı yabancı öğrencinin konuşması büyük ilgi topladı..

Programa Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir,Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur,Rektör Yardımcıları Prof. Mehmet Baştürk ile Prof. Dr. Şakir Sakarya,İlahiyat Fakültesi Dekanı Muammer Erbaş,Fen- Edebiyat Fakültesi Dekanı Mehmet Narlı,Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay,Balıkesir İl Gençlik Spor Müdürü Halil İbrahim Koyuncu,Balıkeir İl Göç İdare Müdürü Hulusi Öztürk ile çeşitli kurum kuruluşlardan daire müdürleri,sivil toplum kuruluşu temsilcileri , uluslararası öğrenciler ve dernek yöneticileri katıldı.

 

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
  Hava Durumu HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI