GENÇ KIZDAN ÖRNEK KAMPANYA

 Tarih: 31-03-2017 12:57:00  -   Güncelleme: 31-03-2017 13:00:12

 

GENÇ KIZDAN YOKSUL AİLELERİN BEBEKLERİ İÇİN ÖRNEK KAMPANYA

 

 

 

Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fatma Cavlı’nın derneğin sosyal paylaşım sitesinden yaptığı çağrıya kayıtsız kalmayan 28 yaşındaki Merve Başer’in internet üzerinden başlattığı kampanya, Türkiye sınırlarını aşarak, yurt dışındaki gurbetçi vatandaşlardan bile destek gördü. Dernek ile koordineli olarak gelen mama, bez ve bebek giysilerini kaymakamlık ve belediyenin katkılarıyla ilçedeki kırsal mahalleler başta olmak ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıran turizmci genç kız takdir topluyor.

 

Cunda Adası’nda ailesiyle birlikte bir butik otel işleten Merve Başer, “Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fatma Cavlı’nın derneğe ait herkese açık sosyal paylaşım sitesindeki ihtiyaç sahibi ailelerin bebekleri için yaptığı paylaşımları görüyordum. Bu paylaşımlara kayıtsız kalamadım. Sosyal medyada ben de bir kampanya başlattım. Çok etkili oldu. Bir anda kampanya yurt dışına Almanya ve Hollanda’ya bile ulaştı. Türkiye’nin dört bir yanından mama, bez, bebek kıyafetleri yapmaya başladı. Kampanyamızın başlamasından bu yana sadece bir ay geçmesine rağmen halen daha yardımseverler ihtiyaç sahibi ailelerin bebekleri için yardımlarını sürdürüyorlar. Hiç ummadığım kişiler çeşitli firmalara ulaşarak kampanyaya destek verdiler” dedi.

 

Bugüne kadar 5 çift ikiz bebek, bir üçüz bebek ve onlarca yeni doğan bebeklere söz konusu yardımları teslim ettiklerini anlatan Merve Başer, “Halen daha ulaşamadığım birçok ihtiyaç sahibi aile var. Benim hedefim ihtiyaç sahibi ailelerin bebekleri mamadan kesilinceye kadar bu kampanyayı sürdürmektir. Benim için önemli olan bebeklerin aç kalmamalarıdır. Çünkü şekerli su ile bebeklerini beslemeye çalışan anneler vardı. Yoksulluk yüzünden sütü kesilen annelerinden süt alamayan bebekler vardı. Onların doyduklarını görmek ve bunu hissetmek beni ziyadesiyle mutlu kılıyor.İhtiyaç sahibi ailelkerin mutluluğu ise bu mutluluğumu ikiye katlıyor, huzur duyuyorum” diye konuştu.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI