GAZETECİ YAZAR ÖZIŞIK'IN YAZISI BALIKESİR'DE YANKI UYANDIRDI

 Tarih: 09-04-2018 12:01:49

Türkiye Gazetesi yazarı Süleyman Özışık Balıkesir ile ilgili çok konuşulacak bir yazı kaleme aldı.

 

Kent siyasetinin son dönemde yaşadığı çalkantılı dönemi usta bir dille değerlendiren yazar, bir haber kaynağında Cumhurbaşkanı ile Balıkesirli milletvekilleri arasında MYK toplantısında yaşandığı belirtilen diyaloğu analiz etti.

 

Haber  kaynağında yayınlanan diyaloğu alıntılayıp ardından da Balıkesir’de 2019’a giden süreci kaleme alan gazeteci yazarın 9 Nisan tarihli köşe yazısı büyük yankı uyandırdı ..

 

Özışık Balıkesir siyaseti ile ilgili ses getiren yazısında şunları kaydettti:


Cumhurbaşkanı Erdoğan MYK toplantısında Balıkesir milletvekiline dönerek şöyle der: “Bana abi dediğimiz insanı aldırdınız, kavgalar bitecek dediniz. Alın şimdi Zekai Beyle ilgili şikâyetler. Hani bitecekti kavgalar, bakın partinin geldiği duruma…”
Hatırlarsınız.


Cumhurbaşkanı’nın bahsettiği şikâyetlerin yaşanacağını Edip Uğur görevden alınmadan önce bu köşede dile getirmiş, “AK Parti Balıkesir’i kaybetme riski ile karşı karşıya kalacak” demiştim.
Üzerinden aylar geçti ve Balıkesir’den gelen haberler hiç iyi değil.
Düne kadar kavga ettikleri Edip Uğur’u görevden aldıranlar, şimdi yeni belediye başkanı ile aynı kavgaya tutuşmuş durumda. İl Teşkilatı ile Belediye Başkanı, Belediye Başkanı ile Milletvekilleri işi gücü bırakmış, bilek güreşine tutuşmuş durumda.
Mesele, “Bu şehri ben yöneteceğim” meselesi…


Mesele rant meselesi…


İşin boyutu nereye gider onu bilemiyorum. Yakında ülke gündemini sarsacak kavgalar ve olaylar yaşanırsa şaşırmayın derim.
Ama bildiğim şey şu:


2019’da Balıkesir’de milletvekilinden belediye başkanına varıncaya kadar hiç kimse şimdi oturduğu koltukta oturamayacak.

Önümüzdeki günlerde Balıkesir'i size daha detaylı anlatacağım...

 

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI